Okna, drzwi i rolety w zasięgu ręki. Bądź SMART!

Zamknij oczy i wyobraź sobie dom, który informuje Cię o otworzeniu okna w trakcie urlopu, otwiera drzwi gdy wracasz z ciężkimi zakupami czy wie kiedy automatycznie zasłonić rolety. Wyobraź sobie dom, którym możesz sterować z każdego miejsca na Ziemi za pomocą swojego smartfona, tabletu czy laptopa. Wreszcie wyobraź sobie, że taki dom już naprawdę istnieje i jest na wyciągniecie ręki. Wszystkie te rozwiązania znajdziesz już w inteligentnym systemie zarządzania swoimi czterema ścianami Smart Oknoplast oferowanym przez Grupę Oknoplast we współpracy z Somfy.

 

Technologia w Twoim domu 

W ostatnim dziesięcioleciu postęp technologiczny przyczynił się do powstawania inteligentnych rozwiązań ułatwiających nam codzienne funkcjonowanie. Ułatwiony dostęp do Internetu chociażby w smartfonach wpłynął na znaczne zainteresowanie tematyką domów inteligentnych. Według badań przeprowadzonych w 2017 roku dla Somfy, inteligentny dom kojarzy się przede wszystkim ze zdalnym sterowaniem (43 proc.), nowoczesnością (39 proc.) i energooszczędnością (31 proc.). To również synonim funkcjonalności (25 proc. wskazań), wygody i komfortu (20 proc.) oraz praktyczności (15 proc.). Aż 9 na 10 respondentów jako największy impuls do zakupu rozwiązań smart wskazało bezpieczeństwo i oszczędność.* Wychodząc naprzeciw tym potrzebom powstały nowoczesne domy wyposażone w inteligentne systemy zarządzania. 

Rozwój nowoczesnych technologii i rosnąca mobilność Polaków otwierają przed producentami i dostawcami rozwiązań dla domów zupełnie nowe możliwości współpracy. Łączymy zalety naszych produktów, by urządzenia w mieszkaniach działały w jednej sieci, dopasowując się do rytmu naszego życia na każdym kroku. Jako światowy lider automatyki domowej i dostawca rozwiązań do domów inteligentnych napędzamy rynek, by domy i mieszkania w Polsce były komfortowe, bezpieczne i energooszczędne. By były smart – stwierdza Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy sp. z o.o.  

03_op_lab_photo-2_2000

Już teraz wystarczy odpowiednia aplikacja i dostęp do smartfona, tabletu, czy laptopa by móc wygodnie kontrolować zautomatyzowane rolety, drzwi czy okna. Kto z nas nie marzył przecież o chłodnym, przewietrzonym mieszkaniu czekającym na nas po pracy w czasie letnich upałów? Nowe rozwiązanie Smart Oknoplast, pozwala m.in. na automatyczną regulację rolet za pomocą czujnika słonecznego mierzącego natężenie światła. W przypadku dużego nasłonecznienia, zostaną one zwyczajnie zasunięte, by utrzymać wewnątrz pomieszczenia odpowiednio ustawioną przez nas wcześniej temperaturę.

03_op_lab_photo-3_2000 

Masz do czego wracać po urlopie 

Aspekt podniesienia poziomu bezpieczeństwa jest także jedną z kluczowych decyzji wprowadzenia rozwiązania Smart Oknoplast. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie systemu Smart Oknoplast do swojej oferty, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo klientów – mówi Grzegorz Bułat, Szef Procesu Technologicznego Grupy OKNOPLAST. – Teraz każdy wylegując się na plaży może przy pomocy smartfona mieć pełną kontrolę nad swoim domem i pewność, że będzie miał do czego wracać po urlopie. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy ustawić konkretne scenariusze, o których godzinach rolety mają się zasłaniać i odsłaniać. Podobnie jest z oknami czy np. oświetleniem, przez co widząc je pracujące, potencjalny włamywacz będzie odnosił wrażenie, że cały czas ktoś jest w domu.
W przypadku jednak zuchwałych grabieżców, właściciel zostanie natychmiast poinformowany o próbie otworzenia okna dzięki zainstalowanemu czujnikowi otwarcia i wstrząsów. Dzięki temu możemy natychmiast informować odpowiednie służby lub podpięty pod system alarm, sam wyda polecenie weryfikacji agencji ochrony.

foto2017-11-09a_951_02

 

Bez kluczy jest wygodniej 

Chyba każdemu z nas zdarzyło się wracać do domu załadowanym zakupami czy też z pociechą na rękach. Sam przymus odłożenia zakupów - nie wspominając już o problemach z poszukiwaniem kluczy - w celu otworzenia drzwi, przyprawia nas o zawrót głowy. Teraz nie musimy się już tym martwić, ponieważ z pomocą przychodzi Smart Oknoplast. Dzięki dedykowanej aplikacji, drzwi możemy otworzymy przy pomocy smartfona jeszcze przed wyjściem z zaparkowanego przed domem auta.

 

Pełne dopasowanie do Twoich potrzeb

Rozwiązania Smart Oknoplast są wygodne i energooszczędne. Składają się z 4 pakietów więc każdy wybierze coś dla siebie. Zaletą jest fakt, że pakiety można rozbudowywać o kolejne urządzenia, tworząc coraz bardziej inteligentny dom przyszłości. Finalnie dzięki rozbudowie systemu, przy pomocy telefonu możemy sterować nie tylko drzwiami, oknami i roletami ale także m.in. klimatyzacją czy temperaturą wody w basenie. W przypadku ewentualnego braku prądu czy Internetu naszymi produktami można sterować ręcznie. To nowy wymiar jakości życia, dzięki któremu oszczędzimy, czas, pieniądze i podniesiemy komfort życia.

 

Sprzedaż rozwiązań Smart Oknoplast dostępna jest w wybranych punktach sprzedaży. Lista dostępna jest na stronie www.oknoplast.com.pl/smart


*Badania przeprowadzone dla Somfy Polska przez MEC Analitycs & Insight w dniach
27.02 – 15.03.2017 na reprezentatywnej grupie 511 osób.

 

Dodatkowe informacje o Grupie Oknoplast:

Grupa OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Prowadzi działalność na 13 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Włoch i Węgier. W jej skład wchodzą trzy marki: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus zapewniając jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów.


Grupa OKNOPLAST działa w segmencie Premium. W portfolio grupy znajdują się okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych, Grupa OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką. Produkty grupy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez Grupę OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii.


Grupa OKNOPLAST jest posiadaczem licznych prestiżowych wyróżnień i nagród m.in. Złoty Champion Budowlana Marka Roku (2016), Najlepszy eksporter w konkursie Orły Eksportu Województwa Małopolskiego (2016), National Champion w konkursie European Awards (2014/2015), „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” (2013).


Siedziba Grupy OKNOPLAST zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Aktualnie w firmie pracuje 1500 osób.


Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.pl

 

Dodatkowe informacje o Somfy:

SOMFY – Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania przeznaczonych do budynków mieszkalnych i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy dostarcza zaawansowane rozwiązania do budownictwa inteligentnego, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.


Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w blisko 60 krajach na świecie. Spółka posiada ponad 160 filii, przedstawicielstw i biur na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.


W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 850 osób. 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
55%
45%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.