Wybieram Polskie 2017 - EkaMedica

Rozmowa z Jarosławem Rozmusem,
Prezesem Zarządu EkaMedica Sp. z o.o. Sp. k.

 

Jakie były początki firmy?

 

Nasza firma powstała w 2001 roku w Kozach. Od początku istnienia zajmujemy się produkcją i dystrybucją naturalnych preparatów: suplementów diety w formie soków, tabletek, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz kosmetyków. Wiedza i doświadczenie pozwoliły nam stworzyć markę EkaMedica – Naturalnie Znaczy Zdrowo. Hasło to przyświeca nam od samego początku i nakazuje tworzyć produkty, które łączą doświadczenie czerpane z wieloletniej tradycji medycyny naturalnej z najnowszymi technologiami i osiągnięciami współczesnej nauki. W tym roku poszerzyliśmy swoją ofertę o niekonwencjonalne produkty spożywcze pod marką EkaMedica food, takie jak przetwory owocowe, soki bezpośrednio tłoczone 100% oraz oleje spożywcze zimno tłoczone. Nasza oferta stale i sukcesywnie się powiększa, stanowiąc odpowiedź na realne zapotrzebowanie coraz bardziej wymagającego Klienta.

 

Co się wydarzyło w ciągu tych 16 lat istnienia na Polskim rynku?

 

W ciągu tych lat rozszerzyliśmy swoją ofertę do ponad 200 produktów, w skład których wchodzą suplementy diety, kosmetyki a także produkty spożywcze. Dużą uwagę przywiązujemy do tego, skąd pochodzą nasze surowce, dlatego też szukamy rodzimych, lokalnych producentów. Dla przykładu Polska jest największym producentem aronii w Europie. Mamy doskonałych dostawców polskiej wiśni, czarnej porzeczki czy śliwki, których smak zna doskonale każdy z nas. Jabłka z krajowych tłoczni służą do produkcji naszych soków 100%. Cały czas wzbogacamy naszą ofertę o nowe propozycje oraz rozbudowujemy i unowocześniamy zaplecze produkcyjne. Dajemy konsumentom gwarancję, że nasze produkty są najwyżej jakości. Działamy też na rzecz podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej  prawidłowego odżywiania, współpracujemy z organizacjami pozarządowymi i dietetykami. Czynnie angażujemy się w projekty edukacyjne oraz sportowe i promujemy zdrowy oraz aktywny styl życia. Produkty nasze znalazły nabywców wśród osób w każdym wieku, chcących prowadzić zdrowy styl życia, wspierać zdrowie swojej rodziny, czy zachować smukłą sylwetkę jak również wśród wegan i wegetarian.

kompozycja_produktw_655

Skąd pomysł na taki rodzaj działalności?

 

Pomysł był efektem badania rynku, orientacji, na co jest obecnie zapotrzebowanie. Gdy zakładaliśmy nasza firmę niewiele osób wiedziało co to jest zdrowe żywienie. Dziś Polacy coraz bardziej są świadomi tego, że wsparcie organizmu w zdrowy i naturalny sposób to rozsądna alternatywa dla lekarstw. Coraz częściej zdają sobie sprawę z możliwości jakie niesie natura i jej dobrodziejstwa. Trend na zdrowy styl życia, w który doskonale wpisują się nasze produkty, rośnie w siłę w naszym kraju z dnia na dzień. Poszukując inspiracji do tworzenia nowych produktów podróżujemy po świecie, rozmawiając z dietetykami i lekarzami, ale przede wszystkim z ludźmi. Staramy się zaspokoić zapotrzebowanie Polaków na produkty i suplementy diety, które są bezpieczne i naturalne.  Bardzo cenimy sobie ich jakość oraz walory zarówno zdrowotne, jak i smakowe. W czasach, w których powszechnie dostępna jest żywność pełna konserwantów, polepszaczy smaku i sztucznych barwników a także coraz częściej jest modyfikowana genetycznie, sami chcemy żyć zdrowo i takie produkty proponujemy naszym Klientom. Dlatego od początku istnienia zajmowaliśmy się i nadal zajmujemy każdym etapem produkcji oraz dystrybucji naszych produktów. Mamy dzięki temu pewność, że są one produkowane, magazynowane i transportowane w odpowiednich warunkach. Na dzień dzisiejszy nie ma w Polsce województwa, w którym nie można by było zakupić naszych produktów. Współpracujemy z 2 000 sklepów zielarsko-medycznych i sklepów ze zdrową żywnością oraz z 2 000 aptek w całej Polsce, a liczba ta stele rośnie.

 

Odnieśliście znaczący sukces. Co o tym zadecydowało?

 

Uważam, że do rozwoju firmy przyczyniła się nasza pracowitość oraz to, że nawet w najtrudniejszych chwilach się nie poddaliśmy. Dodatkowo jesteśmy firmą z wyłącznie polskim kapitałem. Ma to znaczenie dla nas, ale także dla klientów, którzy wybierają krajowe produkty. Czujemy się częścią polskiego rynku suplementów diety. Wiemy jak ważne jest wsparcie gospodarki tej ogólnopolskiej i lokalnej. Dajemy pracę ludziom z naszej okolicy, każdy z etapów produkcji po pozyskaniu surowca, począwszy od jego przetwarzania, poprzez pakowanie a także dostarczanie produktu końcowego do klienta odbywa się w Polsce. Wszystkie produkty EkaMedica wytwarzane są według ściśle opracowanych norm, bez dodatku konserwantów z zachowaniem swoich prozdrowotnych właściwości. Preparaty nasze dzięki unikalnym procesom produkcji i najwyższej jakości zdobyły zaufanie u Klientów, którzy pragną przywrócić równowagę swego organizmu. Zdajemy sobie sprawę, że znacznie łatwiej jest dbać o zdrowie niż później leczyć choroby. To właśnie dlatego warto sięgnąć po nasze produkty i wybrać to co naturalne. Chcemy podzielić się tym, co najlepsze z innymi. Każdy może zmienić swój styl życia i naturalnie zadbać o organizm. Dlatego oprócz szerokiego asortymentu suplementów diety, które wspomagają organizm w walce o zdrowie oferujemy gamę produktów spożywczych, maści, żeli oraz kosmetyków.

 

logo_ekamedica_pl_849

 

Funkcjonujecie w warunkach ostrej konkurencji na rynku. Jak sobie z tym radzicie?

 

Postawiliśmy na szkolenia pracowników, innowacyjność i nieprzerwany rozwój. Każdy rok to postęp m.in. w doskonaleniu technologii, poszerzaniu gamy produktów, większej liczbie naszych odbiorców. Dzisiaj dysponujemy zakładem o powierzchni ok. 10  000 m2 usytuowanym w Kozach. Obiekt został oddany do użytku w 2015 roku. W najbliższym czasie uruchamiamy nowoczesną linię produkcyjną. Polski rynek suplementów diety pomimo iż w ostatnich lata rozwija się w zawrotnym tempie, nadal jest chłonny i wciąż pojawiają się nowi konkurenci, ale Klienci wracają do naszych produktów, wiedząc że idzie za tym jakość i prawdziwa troska o ich zdrowie.

 

W ostatnich czasach dużo się słyszy o możliwościach eksportowych polskich firm. Czy rozwijacie także tę gałąź swojej sprzedaży?

 

Firma jest rozpoznawalna i ceniona w Europie i na świecie. Obecnie posiadamy 4 000 partnerów biznesowych w kraju i zagranicą. Produkty EkaMedica dostępne są w aptekach, sklepach zielarsko-medycznych, sklepach ekologicznych i ze zdrową żywnością. Marka EkaMedica dostępna jest w takich krajach jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Irlandia, Anglia, Grecja, Węgry, Kanada i Hiszpania.

 

Jak weryfikujecie proponowane przez Was produkty?

 

Dbamy o każdy szczegół w procesie produkcji i sami testujemy wszystkie nowości zanim trafią na sklepowe półki, a także regularnie kontrolujemy jakość tych dostępnych w sprzedaży. Proponujemy naszym konsumentom zdrowe, naturalne i smaczne produkty, bo wierzymy, że to, co jemy, wpływa na to, jak się czujemy. Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas ważną sprawą, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby oferowane produkty były najwyższej jakości. Potwierdza to także szereg nagród i wyróżnień jakie  otrzymaliśmy na przestrzeni tych lat. W samym tylko 2017 roku zostaliśmy wyróżnieni podczas ogólnopolskiego badania konsumenckiego tytułem „Dobra Marka 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Nasze soki otrzymały nagrody miedzy innymi na targach Diabetica Expo, tytuł Top Produkt w plebiscycie Doceń Polskie, a także Srebrne Godło Najwyższa Jakość Quality International. Cała firma zaś została wyróżniona wieloma prestiżowymi tytułami, których nie sposób zliczyć, w tym: Sukces Roku, Luksusowa Marka, Firma Roku i wiele innych. Wszystkie one stanowią one dla nas informację zwrotną motywującą do dalszej pracy i ciągłego doskonalenia się. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu i czasu jaki poświęcamy na każdym etapie produkcji każdy Klient znajdzie produkt dostosowany specjalnie do jego potrzeb i w pełni go zadawalający.

Red.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
44%
56%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.