IV Ostrowskie Forum Rozwoju

Zapraszamy na IV Ostrowskie Forum Rozwoju

Współodpowiedzialni za miejsce

 

25-26 września w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się doroczne Ostrowskie Forum Rozwoju. To spotkanie gospodarcze z przedstawicielami rządu, biznesu, instytucji, organizacji i specjalistami różnych dziedzin. Tegoroczna konferencja rozszerzona została o Forum Młodzieżowe, podczas którego podjęta zostanie tematyka perspektyw rozwoju osobistego oraz oferta Ostrowi Mazowieckiej jako miasta dobrego na przyszłość.

   

Ostrów Mazowiecka kontynuuje dyskusję na temat potencjału i kierunków rozwoju tego miasta i regionu. Dotychczasowe konferencje poświęcone były m.in. potencjałowi, jakie niesie budowana droga krajowa S8, atrakcyjności miasta dla mieszkańców i inwestorów, czy innowacyjnym rozwiązaniom w przestrzeni samorządowej i biznesowej.

 

W tym roku tematem przewodnim konferencji jest współodpowiedzialność za miejsce, rozumiana jako odpowiedzialność za miasto i region, w którym się żyje, pracuje, inwestuje i którym się zarządza, w każdym aspekcie zrównoważonego rozwoju. Odnosi się to zatem tak do mieszkańców, przedsiębiorców, jak i władz samorządowych i innych instytucji. Szczególna rola w tym zakresie także młodzieży mieszkającej w Ostrowi Mazowieckiej, stąd też drugi dzień tegorocznego Forum skierowany zostanie do niej. Celem spotkania jest wskazanie czynników motywujących młodzież do pracy oraz inspirowanie do działania i rozwoju od najmłodszych lat.

 

Uczestnicy dowiedzą się m.in. tego, jakie działania podejmuje miasto, by wspierać rozwój młodzieży, co proponować będzie otwierające się niebawem Muzeum Dom Rodziny Pileckich, czy roli sportu jako wartości, która nie tylko dba o zdrowie, ale uczy wytrwałości i mobilizuje do pracy. Część spotkania poświęcona zostanie również rozwojowi osobistemu młodzieży, w tym czynnikom motywującym i demotywującym, ograniczeniom i wyzwaniom, a także inwestowaniu w siebie. Podjęty zostanie też wątek rynku pracy, w tym czynników determinujących realizację kariery osób, pochodzących z takiego miasta, jak Ostrów Mazowiecka.

 

Zainicjowane przed czterema laty Forum skupia się na wykorzystywaniu potencjału lokalizacyjnego miasta i jego dogodnego skomunikowania, dzięki nadal powstającym inwestycjom drogowym. Kontynuowana dyskusja jest dotyczy poszczególnych działań i obszarów, związanych z ofertą inwestycyjną, kierunkami rozwoju społeczno-gospodarczego miasta, jego rewitalizacji i atrakcyjności dla biznesu i mieszkańców.

 

Goście Ostrowskiego Forum Rozwoju – samorządowcy i przedsiębiorcy z różnych regionów kraju dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w zakresie wdrażanych rozwiązań w przestrzeni gospodarczej, biznesowej i samorządowej oraz tego, w jaki sposób przyczyniają się one do wzrostu atrakcyjności i konkurencyjności miasta.

 

Podjęty dwa lata temu wątek potencjału drogi ekspresowej i węzła komunikacyjnego okazał się punktem wyjścia do kolejnych działań, związanych z ofertą inwestycyjną, kierunkami rozwoju społeczno-gospodarczego miasta, jego rewitalizacji i atrakcyjności dla biznesu i mieszkańców. Konieczne są dalsze inwestycje samorządu, mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców i ogólny wzrost atrakcyjności miasta. Z kolei innowacyjne działania, o których mowa była przed rokiem determinują wiele obszarów rozwoju od działających przedsiębiorstw, po inwestycje własne miasta.

 

Ostrów Mazowiecka musi być atrakcyjna pod wieloma względami, aby zatrzymać młodych mieszkańców lub przyciągać nowych ludzi, którzy szukają miejsca do życia nieopodal dużych ośrodków miejskich.

 

Jacek Majewski

 

IV Ostrowskie Forum Rozwoju - 25 września br. sala Infocentrum FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A., ul. Biała 1, Ostrów Mazowiecka

26 września br, budynek JATKI, ul. Pocztowa, Ostrów Mazowiecka - spotkanie młodzieży

 

Organizatorem IV Ostrowskiego Forum Rozwoju jest Miasto Ostrów Mazowiecka,
a współorganizatorami: Fabryki Mebli „FORTE” S.A.
oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

 Forum Biznesu jest partnerem merytorycznym i patronem medialnym wydarzenia

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.