Zaktywizować bezrobotnych

Spółdzielnię socjalną będą mogły założyć trzy osoby, obecnie musi być ich pięć. Wzrośnie też wysokość wsparcia – informuje   Money.pl

 

Łatwiej będzie można założyć spółdzielnię socjalną. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad projektem ustawy w tej sprawie. Projekt będzie gotowy pod koniec stycznia – czytamy w informacji.


Na razie informacje na jego temat pojawiły się w wykazie prac rządu.


Resort pracy proponuje, by trzy osoby, a nie tak jak dziś pięć, mogły założyć spółdzielnię. Założycielami będą mogły być jednak tylko osoby fizyczne, a nie prawne. W późniejszym zaś terminie uzupełnią swój skład o dodatkowych dwóch członków. Spółdzielnie będą mogły zakładać także osoby z zaburzeniami psychicznymi. Muszą jednak stanowić nie mniej niż 30 proc. ogólnej liczby założycieli – podaje portal.


Projekt przewiduje też wsparcie z Funduszu Pracy dla bezrobotnych, a także osób do 30. roku życia oraz po ukończeniu 50. roku życia, posiadających status poszukujących pracy. Przyznane środki będą mogły przeznaczyć na podjęcie działalności gospodarczej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanego z jej podjęciem.


Wzrośnie też jednorazowe wsparcie na start z cztero- do sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia za pracę – podaje Money.pl


Przedsiębiorcy dostaną dofinansowanie za młodych pracowników

Na jakie zmiany przedsiębiorcy mogą liczyć już od nowego roku? Na prawie 27 tysięcy złotych dofinansowania do przyjętego młodego bezrobotnego. Ani   nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej, ani premier  nie zapowiedziały odwołania programu, którego pomysłodawcą jest Bronisław Komorowski.


Zmiany zachęcają pracodawców do zatrudniania ludzi do 30 roku życia - w myśl przepisów pierwszeństwo będą miały osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy – czytamy w podsumowaniu. (jmk)

 

Źródło: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.