Roaming w UE zniesiony w połowie roku

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego oraz krajów członkowskich Unii Europejskiej porozumieli się ws. zniesienia roamingu na terenie UE. Uzgodniono, że zostanie on zniesiony w czerwcu tego roku.

Rozmowy w tej kwestii toczyły się już od jakiegoś czasu. Najtrudniejszym ich wątkiem była wysokość kosztów pobieranych za tzw. przesył danych. Chodzi o połączenia z internetem za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Postanowiono, że ceny za tego typu połączenia będą obniżane stopniowo przez najbliższe 5 lat. Ponadto ustalone zostaną niewielkie koszty za połączenia telefoniczne i SMS-y. Zaczną one obowiązywać od połowy czerwca.

Ustalenia stron muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez rządy państw unijnych. Wymagana jest także akceptacja ze strony Parlamentu Europejskiego. (zp)Źrodło, więcej: Bankier.pl/Polskie Radio

Tagi: Polska,Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.