Polacy coraz częściej pracują w Czechach

Od jakiegoś czasu rośnie liczba ofert pracy dla naszych rodaków w czeskich przedsiębiorstwach. Wg zebranych danych, Czesi mają do zaoferowania aż 100 tys. nowych miejsc pracy.

Wolne miejsca pracy w czeskich firmach spowodowane są brakiem osób z odpowiednimi kwalifikacjami do zatrudnienia ich na odpowiednich stanowiskach. W ubiegłym roku poziom tego problemu wzrósł jeszcze bardziej. Jest on także wyższy od podobnych danych zebranych nt. polskiego rynku pracy.

Zapotrzebowanie na nowych pracowników wykazują różne branże. Najwięcej pracowników zatrudnią firmy motoryzacyjne oraz górnictwo.
 
Czeski rynek pracy jest dla Polaków bardzo atrakcyjny. Jest to spowodowane m.in. bliskością jego położenia. Ma to ogromne znaczenie głównie dla mieszkańców południowej części naszego kraju. Osoby te nie muszą zmieniać swojego miejsca zamieszkania. Nie muszą również pokonywać długich tras w drodze do pracy.
(zp)


Źrodło, więcej: Bankier.pl/Rzeczpospolita/Onet.pl/Polskie Radio

Tagi: Polska,Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.