W 2025 r. euro we wszystkich krajach UE?

W zeszłym tygodniu w Strasburgu odbyło się poufne spotkanie niektórych eurodeputowanych. Celem zebrania było przedstawienie tzw. dokumentu refleksyjnego.

Podczas spotkania europosłowie dyskutowali  nad wprowadzeniem wspólnej waluty na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej. Zgodnie z założeniami, miałoby to nastąpić najpóźniej w 2015 r. W dokumencie zaznaczono, że niektóre kraje odmówiły wejścia do strefy euro, niektóre z nich nie spełniają wymaganych w tej kwestii kryteriów.

Ponadto Valdis Dombrovskis i Pierre Moscovici, dwaj komisarze UE, domagają się utworzenia samodzielnego oddzielnego budżetu dla eurolandu. Ponadto łotewski polityk wspomina o możliwości wydawania wspólnych zasiłków dla bezrobotnych. Zasiłki te byłyby wypłacane po reformach przeprowadzonych na rynku pracy. (zp)Źrodło, więcej: Bankier.pl/Polskie Radio/Fakt.pl/RMF24

Tagi: Polska,Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.