Oszuści znów atakują w sieci

Internetowi wyłudzacze pieniędzy po raz kolejny zamierzają ukraść środki znajdujące się na kontach bankowych polskich obywateli. Tym razem działają sa pośrednictwem portali społecznościowych i aukcyjnych.

Opis ich działania przedstawił na swojej stronie PKO Bank Polski. Są dwa jego schematy.

Pierwszy polega na przejmowaniu konta na Facebook-u i wysyłaniu z niego informacji z prośbą o pomoc finansową do znajomych osoby, pod którą się podszywa. Wówczas użytkownik odsyłany jest do spreparowanej strony pośrednika.

Drugi sposób działania dotyczy portali OLX oraz Gumtree. Również w tym przypadku - po dokonaniu zakupu - użytkownik odsyłany jest do fałszywej strony internetowej.

Po otwarciu linku i wybraniu swojego banku następuje przekierowanie na fałszywą stronę banku. Wówczas oszuści mogą pozyskać wszelkie dane niezbędne do logowania się na koncie bankowym. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.