„Pokolenie Z” inne niż inne pokolenia

Ambicja, pracowitość i chęć stabilizacji zawodowej - to cechy pokolenia Z, które właśnie wchodzi na rynek pracy – informuje Money.pl.

 

Mowa tu o ludziach urodzonych między 1993 a 1999 rokiem. Czym jeszcze się charakteryzują?


To zupełnie inni ludzie niż ich poprzednicy, czyli tzw. millenialsi lub generacja Y. Badanie na ten temat przeprowadziła firma Accenture Operations – czytamy w informacji.


Raport co prawda dotyczył amerykańskiej młodzieży, ale jak twierdzą przepytani przez "Rzeczpospolitą" eksperci, jego wnioski mają również zastosowanie na polskim rynku pracy – podaje portal.

 

A te mogą być zaskakujące. Okazuje się bowiem, że pokolenie Z bardziej przypomina swoich rodziców niż ludzi urodzonych na przełomie lat 80. i 90.

- Takie osoby są zazwyczaj bardzo ambitne i pracowite, ale też bardzo wymagające - mówiła Joanna Śledzik, specjalistka z firmy Infosys. - Zniechęcają się dość szybko przy powtarzalnych zadaniach, więc wyzwaniem dla lidera staje się zmotywowanie pracownika.

 

Przedstawiciele generacji Z oczekują też urozmaicanych i ciekawych obowiązków oraz spersonalizowanych programów rozwojowych – czytamy w informacji. Ale dają też coś w zamian. Są gotowi ciężko pracować, a z firmą mogą związać się na dłużej. Pod warunkiem, że wykorzystują w niej umiejętności i wiedzę zdobyte podczas studiów.

- Dla generacji Y bardzo ważną rolę odgrywa balans między życiem prywatnym i zawodowym, a także możliwość samorealizacji - stwierdziła Edyta Gałaszewska-Bogusz, dyrektor Accenture Operations (autora badania) w Polsce. - W przypadku pokolenia Z widać natomiast przesunięcie w kierunku tradycyjnych wartości zawodowych, takich jak m.in. jasna ścieżka kariery i stabilizacja.


Z millenialsami jedno ich łączy - świetnie czują się w świecie nowych technologii i oczekują pracy, która z niej czerpie. Bez problemu będą mogli więc pracować z robotami czy sztuczną inteligencją – podsumowuje Money.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl/Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.