Stopa bezrobocia w trendzie spadającym

Stopa bezrobocia rejestrowego we wrześniu spadła do 6,8 proc. – poinformował GUS. To wyliczenia lepsze od ministerialnych szacunków oraz kolejny historyczny rekord – informuje Bankier.pl.

 

Na początku października Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej raportowało, że stopa bezrobocia rejestrowanego we wrześniu wyniosła 6,9 proc. wobec odnotowanych w sierpniu 7 proc. Dziś GUS obniżył te wskazania do poziomu 6,8 proc. – podaje portal.

 

Oznacza to, że stopa bezrobocia rejestrowanego jest w Polsce najniższa od pierwszego roku transformacji ustrojowej (1990 r.) – czytamy w informacji.

 

Stopa bezrobocia mocno różni się w poszczególnych regionach. Tradycyjnie najniższą wartość wskaźnika obserwujemy w województwie wielkopolskim (4 proc.), najwyższą natomiast w warmińsko-mazurskim (11,8 proc.).  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl  

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.