Pracują nad kolejnym podatkiem

Rząd szykuje wprowadzenia podatku od wyprowadzki za granicę. Może on obowiązywać już za pół roku. Konkretny projekt nadal jest tajny – informuje Rp.pl.


Jak czytamy w gazecie, mowa o tzw. exit tax, czyli daniny od wyjścia z Polski. ”Podatek ma dotyczyć wyprowadzanego z kraju zainwestowanego kapitału. Jednak brzmienie odpowiedniej dyrektywy unijnej i sygnały z resortu finansów wskazują, że może chodzić także o obciążenie majątku zwykłych obywateli przeprowadzających się za granicę" – podaje portal

 

Żadne szczegóły nie są jednak znane, ponieważ Ministerstwo Finansów wciąż nie ujawnia projektu ustawy – czytamy w informacji.

 

O ujawnienie w interpelacji poseł Ryszard Petru. "Rz" podkreśla, że polityk zwraca uwagę, że podatek ten nie powinien utrudniać zwykłych przenosin za granicę. – To uczyniłoby z Polaków niemalże chłopów pańszczyźnianych przywiązanych do ziemi – powiedział w rozmowie z gazetą Petru. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Rp.pl


Tagi: Podatki,Rząd RP,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.