Minister dementuje

Szefowa resort stanowczo zareagowała na doniesienia o planowanych zmianach w urlopach polskich pracowników. Zaprzecza informacjom, do których dotarł „Super Expres” – podaje Wp.pl.

 

Jak donosi "Super Express", rząd chce, aby niewykorzystany urlop przepadał po pierwszym kwartale kolejnego roku. Dziennik donosi również, że wszyscy pracownicy, niezależnie od stażu pracy, będą mieli 26 dni urlopu.

 

Portal Wp.pl poprosił o komentarz w tej sprawie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Portal skontaktował się z biurem prasowym. Jak ustalono, informacje o planowanych zmianach są nieprawdziwe. Resort stanowczo zaprzecza temu, by miały toczyć się jakiekolwiek prace w sprawie przepisów dotyczących urlopów – czytamy w komentarzu.

 

"Sezon ogórkowy ma się dobrze, stąd fantasmagorie w doniesieniach medialnych o zmianach w urlopach. Rząd @pisorgpl dba o pracowników i przeciwdziała patologiom na rynku pracy. Warto przypomnieć, że wprowadziliśmy minimalną stawkę godzinową, zlikwidowaliśmy subminimum w płacy minim." - podała w internetowym wpisie minister.  (jmk)


Źródło i czytaj więcej: Wp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.