Cena chleba wzrośnie

Od kilku tygodni ceny chleba rosną, ale to nie koniec złych wieści. Ma być jeszcze drożej, nawet o 10 procent – informuje Businessinsider.com.pl za  "Gazetą Wyborczą".

 

Z danych GUS, o których napisała gazeta  wynika, że w tym roku chleb już podrożał o 4.5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.


"Zdaniem większości piekarzy pod koniec roku będzie droższy średnio o 8 proc. Średnio oznacza, że za gatunki pieczywa bardziej luksusowego zapłacimy znacznie więcej, zaś chleb najtańszy zdrożeje najmniej" – czytamy - informacji.


Dlaczego chleb drożeje?


Przyczyn podwyżki chleba jest kilka.


Po pierwsze - pogoda. W tym roku susza mocno dotknęła rolników, zboża jare zostały w dużym stopniu zniszczone, a to wpłynęło na wzrost cen m.in. pszenicy.


Ale na chleb składa się nie tylko mąka. "Liczą się też paliwo, energia elektryczna i koszty robocizny. Pech, bo w tym roku te wszystkie elementy składowe poszły w górę. Zdaniem piekarzy najbardziej koszty pracy - nawet o 30 proc." – podał portal za  "Gazetą Wyborczą"


Podwyżki szykuje, jeden z większych w branży zakładów na Mazowszu. - Chleb musi zdrożeć, my podniesiemy jego cenę średnio o 10 proc. Sytuacja jest nadzwyczajna – mówił w rozmowie z gazetą Stefan Putka, współwłaściciel firmy. (jmk)


Źródło i czytaj więcej: / Wyborcza.pl / Businessinsider.com.pl /

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.