Ognisko odry w Pruszkowie

W podwarszawskim powiecie pruszkowskim do stacji sanitarno-epidemiologicznej zgłoszono 10 potwierdzonych zachorowań na odrę. Nikt z chorych nie był szczepiony – informuje portal msn.com/pl.

 

Wszyscy chorzy to dzieci z jednej z pruszkowskich szkół i ich rodziny. W placówce uczy się ok. 450 dzieci i pracuje prawie 70 dorosłych osób – podaje portal.


Żaden z chorych nie był szczepiony przeciwko odrze – wynika z wywiadu medycznego. 


Oprócz wspomnianych 10 osób zanotowano jeszcze trzy przypadki odry, niepowiązane ze wspomnianym ogniskiem, w innych miejscowościach powiatu pruszkowskiego – czytamy dalej.


Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie na swojej stronie internetowej informuje, że prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne polegające na zebraniu wywiadów i dotarciu do wszystkich osób, które miały kontakt z chorymi – informuje portal MSN.com/pl.


Zbierane są również informacje na temat dzieci, które do tej pory nie zostały zaszczepione. Zostaną one skierowane na bezpłatne szczepienia podaje w podsumowaniu portal.  


W podwarszawskim powiecie pruszkowskim do stacji sanitarno-epidemiologicznej zgłoszono 10 potwierdzonych zachorowań na odrę. Nikt z chorych nie był szczepiony – informuje portal msn.com/pl. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej:/ WSSE.waw.pl / MSN.com/pl

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.