Wyniki inne niż zakładano

Niespodzianką dla wprowadzających zakaz handlu w niedziele mogą być wyniki badań po  kilkunastu miesiącach funkcjonowania ustawy  -  czytamy na portalu Wyborcza.pl

 

Powoli wykrwawiają się małe i średnie centra handlowe - wynika z analizy Retail Institute, po pierwszym kwartale tego roku. Opuszczają je klienci, spadają im obroty. Giganci wręcz przeciwnie. Wielkie galerie handlowe mają się coraz lepiej. Zakaz handlu w niedzielę bije w słabych i wzmacnia silnych – podano w informacji.

 

To miały być przełomowe dane. Pierwsze zestawienie odwiedzalności i obrotów w 2019 roku, kiedy ustawa z automatu zaostrzyła zakaz handlu, eliminując z kalendarza, kolejną niedzielę handlową. O ile w pierwszym kwartale 2018 roku były tylko cztery dni niehandlowe, tak w pierwszym kwartale tego roku było już 11 dni niehandlowych – przypomina portal.


„Odwiedzalność ponad 120. centrów handlowych biorących udział w badaniach Retail Institute spadła o -0,5 proc. w porównaniu do wyników z 2018 roku. Oznacza to, że centra handlowe w I kw. 2019 roku odwiedziło 0,5 mln klientów mniej niż w analogicznym czasie roku poprzedniego. Największe spadki nadal odnotowują centra małe (-4,8 proc.) i średnie (-1,8 proc.). Klienci natomiast chętnie odwiedzają centra duże i bardzo duże, mające ponad 40 tys. m. kw. powierzchni najmu, które I kw. 2019 roku zamknęły 2,2 proc wzrostem.” – napisała firma badawcza.  (jmk)


Źródło i czytaj więcej: Wyborcza.pl

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.