Prowizorka na rynkach

Grecja wciąż na pierwszym planie. Mimo upływu terminu uregulowania zobowiązań wobec MFW, na rynkach wciąż tli się nadzieja na przynajmniej tymczasowe rozwiązanie problemu. Podsycana jest ona przez nowe pomysły, wysuwane zarówno przez Grecję, jak i jej wierzycieli. Grecja zwróciła się we wtorek do MFW o odroczenie spłaty 1,6 mld euro do listopada. Szef Komisji Europejskiej przedstawił Grecji propozycję porozumienia ostatniej szansy. Grecja złożyła wierzycielom propozycję przedłużenia programu pomocowego o dwa lata i redukcję części zadłużenia. Na razie wszystkie te inicjatywy są przez strony odrzucane. Nikt jednak nie wyklucza dalszych rozmów. Rozstrzygnięcia prawdopodobnie zapadną najwcześniej po niedzielnym referendum w Grecji.

Rynki reagują na wszelkie doniesienia, ale obraz jest dość chaotyczny, a sytuacja dynamiczna. Po wtorkowych mocnych spadkach na głównych giełdach europejskich, środowy poranek przynosi równie silne zwyżki. WIG20 zachowuje się odwrotnie, po wtorkowym wzroście o ponad 1 proc., w środę rano mamy spadek o kilka dziesiątych procent, mimo bardzo dobrego odczytu PMI naszego przemysłu za czerwiec.

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

***

O Saxo Bank:

Saxo Bank to globalny bank inwestycyjny, który specjalizuje się w handlu oraz inwestycjach online na światowych rynkach finansowych. Jego operacje obejmują ponad 180 krajów. Swoje produkty oraz platformy inwestycyjne udostępnia w ponad  20 różnych wersjach językowych. Saxo Bank został utworzony w 1992 roku z myślą o zapewnieniu Klientom prywatnym i Partnerom instytucjonalnym kontroli nad działającymi w czasie rzeczywistym transakcjami inwestycyjnymi na rynku  kapitałowym Forex.

Saxo Bank to wielokrotnie nagradzana instytucja finansowa, która w ciągu 20 lat działalności otrzymała 30 prestiżowych nagród, w tym sześć nagród w roku 2011 w ramach corocznego badania rynku walutowego Euromoney. Saxo Bank pięciokrotnie zdobył nagrodę FX Week dla Najlepszego Banku Inwestycyjnego FX oraz Best FX White-Label Liquidity Service

Główna siedziba instytucji znajduje się w Kopenhadze. Bank posiada biura na całym świecie, w tym m.in w Londynie, Paryżu, Genewie, Zurychu, Singapurze, Tokio, Madrycie, Amsterdamie, Dubaju, Pradze i Pekinie. Od 2012 roku oddział banku działa w Warszawie.

Więcej informacji na stronie www: http://pl.saxobank.com/

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
56%
44%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.