Yellen nie rozwieje wątpliwości

Środowe wystąpienie Mario Draghiego, w którym wymijająco mówił na temat możliwości wzmocnienia programu skupu obligacji, doprowadziło do umocnienia się wspólnej waluty. Kurs euro wrócił w okolice poziomu 1,12 do dolara, ale nie pokonał go w sposób trwały.

 

Dziś inwestorzy będą raczej czekać na to, co powie Janet Yellen, choć nie należy się spodziewać, by z jej strony padły jasne deklaracje w kwestii terminu podwyżki stóp procentowych. Prawdopodobnie usłyszymy, że nie można wykluczyć, że nastąpi to w tym roku, a zależeć to będzie od rozwoju sytuacji w gospodarce i na rynkach.

 

Zaskakująco spokojna reakcja rynków na złe dane z chińskiej gospodarki mogła wiązać się z informacją o interwencji chińskich banków w celu umocnienia juana. To wzmocniło wiarę, że władze są gotowe do działania, a przynajmniej przeciwdziałania ewentualnej panice na rynku. Ale jednocześnie jej przeprowadzenie świadczy o tym, że zagrożenie istniało. Nie można wykluczyć, że inwestorzy liczą na to, że po tej doraźnej akcji, podjęte zostaną działania stymulujące gospodarkę.

 

Nietypowa była reakcja notowań ropy naftowej, które poszły w dół o ponad 4 proc. po informacji o większym niż się spodziewano spadku jej zapasów w Stanach Zjednoczonych. Rynek surowca charakteryzuje się wciąż sporą zmiennością, ale mimo to cena amerykańskiej WTI od prawie miesiąca trzyma się na poziomie 45-47 dolarów za baryłkę.

 

Czwartkowy powrót do handlu na japońskiej giełdzie przynosi prawie 2,8 proc. spadek Nikkei, będący po części nadrabianiem zaległości po świątecznej przerwie, po części zaś reakcją na większą niż się spodziewano zniżkę indeksu PMI..

 

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

 

O Saxo Bank:

http://pl.saxobank.com/

 

Saxo Bank to globalny bank inwestycyjny, który specjalizuje się w handlu oraz inwestycjach online na światowych rynkach finansowych. Jego operacje obejmują ponad 180 krajów. Swoje produkty oraz platformy inwestycyjne udostępnia w ponad  20 różnych wersjach językowych. Saxo Bank został utworzony w 1992 roku z myślą o zapewnieniu Klientom prywatnym i Partnerom instytucjonalnym kontroli nad działającymi w czasie rzeczywistym transakcjami inwestycyjnymi na rynku  kapitałowym Forex.

 

Saxo Bank to wielokrotnie nagradzana instytucja finansowa, która w ciągu 20 lat działalności otrzymała 30 prestiżowych nagród, w tym sześć nagród w roku 2011 w ramach corocznego badania rynku walutowego Euromoney. Saxo Bank pięciokrotnie zdobył nagrodę FX Week dla Najlepszego Banku Inwestycyjnego FX oraz Best FX White-Label Liquidity Service

 

Główna siedziba instytucji znajduje się w Kopenhadze. Bank posiada biura na całym świecie, w tym m.in w Londynie, Paryżu, Genewie, Zurychu, Singapurze, Tokio, Madrycie, Amsterdamie, Dubaju, Pradze i Pekinie. Od 2012 roku oddział banku działa w Warszawie.

 

Więcej informacji na stronie www: http://pl.saxobank.com/

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
55%
45%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.