Logistyka jest innowacyjna!

 

Tradycyjnie w marcu branża logistyczna spotkała się w Gliwicach, aby dyskutować o współpracy, warunkach funkcjonowania na rynku i nadchodzących wyzwaniach. Podczas szóstej już edycji konferencji Logistyka. Inwestycje. Przyszłość, która odbyła się 30 marca, debatowano nad trendami i narzędziami wykorzystywanymi w branży, a także oczekiwaniami przedsiębiorców w stosunku do  nowoczesnej przestrzeni przemysłowo – magazynowej. Przedstawiciele administracji, wraz z ekspertami rozmawiali również o tym jak ściągnąć kolejnych inwestorów logistycznych i jakie są perspektywy dla rozwoju transportu intermodalnego na Śląsku.

  
 

zdjcie_1_1200_02

Adam Neumann Zastępca Prezydenta Gliwic

 

Dzisiejsza konferencja pozwoli nam przypomnieć sobie, że Gliwice to doskonałe miejsce
dla rozwoju logistyki –
powiedział Adam Neumann, Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice - Mamy w 100% przygotowane plany zagospodarowania przestrzennego. Posiadamy dobre tereny inwestycyjne, korzystne położenie komunikacyjne, wykwalifikowane kadry pracownicze z Politechniki Śląskiej. To przyciąga inwestorów – zaznaczył.  Ważnym atutem miasta jest także otwartość na współpracę i realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Gliwice realizują projekty w formule partnerstwa publiczno – prywatnego, tym samym zwiększając swoje możliwości inwestycyjne. Logistyka jest innowacyjna, pełna nowych pomysłów wdrażanych przez Gliwice i całe województwo śląskie. To miejsca, w których dobrze jest żyć, pracować i inwestować – podkreślał Kazimierz Karolczak, Członek Zarządu Województw Śląskiego. W aglomeracji śląskiej miastem aktywnie wychodzącym naprzeciw potrzebom inwestorów jest także Dąbrowa Górnicza. Najważniejsze jest dobre spotkanie z inwestorem, współpraca z biznesem oraz z innymi miastami – dodał Zbigniew Podraza, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.

 

zdjcie_3_800_01

 

zdjcie_4_800_01

Od lewej: moderator Artur Olejniczak Trener biznesu i wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki instytut Logistyki i Magazynowania, Piotr Wojaczek - Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Kazimierz Karolczak - Członek Zarządu Województwa Śląskiego Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Adam Neumann -Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice, Zbigniew Podraza - Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Michał Sikora - Konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych Cushman & Wakefield

 

Ogromny potencjał tego miejsca dostrzegają nie tylko przedstawiciele administracji publicznej, ale także reprezentanci branży logistycznej i deweloperskiej obecni na konferencji. W dyskusjach, w których udział wzięli między innymi: Müller – Die lila Logistyk, Raben Logistics Polska, Cushman & Wakefield, Goldman, UNIBEP, Instytut Logistyki i Magazynowania, zastanawiano się jak odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby inwestorów. Różnice pomiędzy budynkami produkcyjnymi i logistycznymi się zacierają. Sztuką jest połączyć te przestrzenie w jedno – zauważył Maciej Madejak, Dyrektor ds. rozwoju biznesu na Polskę, Goldman.zdjcie_5_800

Piotr Iwaszko Kierownik oddziału Wrocław / Doradca ds. projektów inwestycyjnych ADM Group

 

Dynamicznie zmieniający się rynek prowokuje także firmy z sektora logistyki do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, takich jak na przykład w firmie Müller – Die lila Logistyk, która oprócz usług logistycznych, wprowadza także produkcyjne - Podążamy za inwestorami, dlatego też pojawiliśmy się w Gliwicach. Jesteśmy elastyczni, mamy szybki proces decyzyjny. Logistyka może być źródłem dodatkowej wartości dodanej do produktu- podkreślał Janusz Bielówka, Dyrektor Operacyjny, Müller – Die lila Logistyk.


zdjcie_6_800 

Od lewej moderator Patrycjusz Wyżga - dziennikarz, Paweł Wojda - Dyrektor Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, Jerzy Zachara - Prezes Zarządu Śląskie Centrum Logistyki SA, Zenon Zemła – Dyrektor PKP CARGO S.A., Przemysław Żukowski - Naczelnik Wydziału Rozwoju Śródlądowych Dróg Wodnych
Departament Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

 

 

Istotną kwestią, dotycząca całego regionu jest transport intermodalny i starania o przywrócenie żeglugi śródlądowej na Śląsku. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji konferencji Logistyka. Inwestycje. Przyszłość, głos w dyskusji zabrał przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, który poinformował o postępach prac zmierzających do odnowienia transportu rzecznego na Odrze. Uczestnicy panelu dyskusyjnego poświęconemu temu zagadnieniu – reprezentanci PKP Cargo, Portu Lotniczego Katowice oraz Śląskiego Centrum Logistyki zgodnie przyznali, że żegluga śródlądowa pozwoli zmniejszyć udział transportu samochodowego i wpłynie na jakość usług dla biznesu. 


zdjcie_2_800 

 

Logistyka świetnie rozumie biznes. Tam, gdzie rozwija się biznes, powstaje także zaplecze logistyczne – powiedział Piotr Wojaczek, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uznanej w rankingu magazynu Financial Times „Global Free Zone of the Year 2015” za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie i drugą na świecie. Gliwice od lat mogą poszczycić się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, które przekłada się na rozwój branży logistycznej w mieście. Potwierdzeniem jej dobrej kondycji jest rosnąca frekwencja corocznej konferencji Logistyka. Inwestycje. Przyszłość!

 

***

Gospodarz i Organizator: Miasto Gliwice

Partner Strategiczny: Müller – Die lila Logistyk

Partnerzy Merytoryczni: Cushman & Wakefield, Raben Logistics Polska, Emtor, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, UNIBEP, Miasto Dąbrowa Górnicza

Partnerzy: UPS, Miebach Consulting

Partner Organizacyjny: Bluevine Consulting

Patroni Honorowi: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marszałek Województwa

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.