Lifestyle

Macierzyństwo gwiazd to dla marek parentingowych prawdziwa żyła złota. Im większe zainteresowanie sławną, świeżo upieczoną mamą, tym bardziej łakomy kąsek stanowi ona dla firm i brandów. „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” przeanalizował medialny szum wokół pięciu polskich celebrytek, które urodziły dzieci w 2017 roku.
2017-05-29
Aż 34 proc. Polaków martwi się zbyt dużą ilością obowiązków w pracy, a 26 proc. stresuje się brakiem pieniędzy. Takie problemy ma zaledwie odpowiednio: 9 i 2 proc. Finów. Jeszcze inne kłopoty mają Czesi, Słoweńcy i Litwini – wynika z badania „Stres w miejscu pracy”, przeprowadzonego na zlecenie międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl przez Paylab.com.
2017-05-25
Czas. Mamy go coraz mniej i coraz więcej zadań. Dlatego potencjalni pracownicy, również w Polsce, chcą mieć wpływ na godziny swojej pracy i miejsce jej wykonywania. Z pomocą nowoczesnej technologii, coraz częściej decydują się na pracę zdalną, która daje im wolność miejsca zamieszkania i pensję niejednokrotnie przewyższającą zarobki krajowe.
2017-05-23
Pracodawcy sygnalizują trudności z pozyskaniem kadr do swoich firm? Pracownicy podpowiadają, czym ich przyciągać. Wynagrodzenia i świadczenia pracownicze, stabilność zatrudnienia oraz przyjazna atmosfera w miejscu pracy to najważniejsze czynniki, które zdaniem pracowników decydują o atrakcyjności pracodawcy. Na znaczeniu w istotny sposób zyskuje równowaga między pracą a życiem prywatnym – wynika z polskiej edycji corocznego globalnego badania Randstad Employer Brand Research.
2017-05-18
Kosmetyki, suplementy diety a także sprzęt AGD – to najczęściej wybierane produkty w sprzedaży bezpośredniej. W zeszłym roku łączna liczba transakcji dla całej branży wzrosła o około milion do poziomu 37 mln, z czego 87,5% zostało zrealizowanych w sprzedaży indywidualnej, a 10% w sprzedaży grupowej podczas prezentacji organizowanych na życzenie i w domach konsumentów.
2017-05-11
Makaron z pudełka, przekąski od Pana Kanapki, ciastka a może lunch na mieście – serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl postanowił sprawdzić, jak Polacy odżywiają się w pracy.
2017-04-19
Około 75 proc. decyzji zakupowych podejmowanych jest pod wpływem emocji. Goście restauracji również dokonują wyboru menu zazwyczaj spontanicznie - dopiero w lokalu pod wpływem chwilowych doznań. Narzędziem które doskonale wpływa na ludzkie emocje i kreuje doznania, jest natomiast marketing sensoryczny. Za 80 proc. naszych wrażeń smakowych odpowiada z kolei zapach. Łącząc ze sobą te informacje można wywnioskować, że odpowiednio zaprojektowane doświadczenia aromamarketingu, mogą przynieść znaczący wzrost obrotów lokalu gastronomicznego. Jak zatem zwiększyć sprzedaż za pomocą zapachu?
2017-04-14
Finanse w związku to często trudny i drażliwy temat. Według badania zrealizowanego na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor i Biura Informacji Kredytowej z 2016 r., co piąta polska para kłóci się o pieniądze, a jedna trzecia badanych z powodu takich konfliktów bierze pod uwagę rozstanie[1]. Czy zatem istnieje przepis na udane zarządzanie wspólnym budżetem? Expander podpowiada, w jakich przypadkach warto zdecydować się na korzystanie ze wspólnego konta, a kiedy dysponowanie środkami ulokowanymi na oddzielnych rachunkach jest lepszym rozwiązaniem.
2017-04-10
Aż 97% Polaków deklaruje korzystanie z krótkich wiadomości tekstowych. Zalety SMS-ów doceniają nie tylko prywatni użytkownicy czy przedsiębiorcy, ale coraz częściej także instytucje publiczne, wykorzystując je do kontaktu z mieszkańcami danego regionu.
2017-04-03
Shannon Kirk - Metoda
2017-03-20
Kobiety idąc do fryzjera czy kosmetyczki chcą o siebie zadbać, ale równie często poprawić sobie nastrój. Sam fryzjer lub kosmetyczka nie zawsze jednak mają powody, aby tryskać świetnym humorem. Samopoczucie mogą im psuć niespłacane terminowo długi prowadzonego biznesu. Firmy fryzjerskie i kosmetyczne oraz osoby, które prowadzą tego typu działalność mają ponad 84 mln zł zaległych płatności - wynika z danych BIG InfoMonitor oraz BIK.
2017-03-08
Czytniki ebooków stają się coraz mocniej popularne. Osoby, które decydują się na zmianę książki na czytnik, robią to zwykle z wygody, przyjazności dla wzroku, podświetlenia, czy mobilności. Jak jednak stwierdzić, że czytnik jest odpowiednim urządzeniem dla nas? O tym w poniższym artykule.
2017-03-01
Dokonanie dobrego wyboru czytnika ebooków nie jest wcale prostą sprawą. Należy mieć świadomość, że to zakup na lata, więc odpowiednia selekcja jest w tym przypadku niezbędna. Przedstawiamy poradnik jak wybrać czytnik w pięciu prostych krokach.
2017-02-16
Polacy najchętniej oglądają materiały newsowe (27,4% badanych), na drugim miejscu znalazły się materiały eksperckie (25,6% badanych) na trzecim materiały szkoleniowe (19,6% respondentów). W sieci znacznie częściej newsów wideo poszukują mężczyźni (34,9%) niż kobiety (20,7%), które wybierają materiały poradnikowe - pokazały wyniki raportu pt. „Polacy i wideo w sieci” wykonanego na zlecenie Multimedialnej Agencji Informacyjnej Newsrm.tv.
2017-02-14
Według przewidywań Gartnera do 2020 roku na świecie będzie ponad 20 miliardów urządzeń z kategorii Internetu rzeczy (IoT) .
2017-02-02
Coraz więcej dzieci posiada własne smartfony i tablety, które pozwalają na bycie online niemal przez cały czas. Często zapominamy, że w sieci czyha wiele niebezpieczeństw. Firma ODO 24 radzi, w jaki sposób można przed nimi ochronić nasze pociechy.
2017-02-01
PDF jest najpopularniejszym formatem plików tekstowych, który odczytujemy na urządzeniach mobilnych. W przypadku smartfonów i tabletów problem jest taki, że ekrany LCD szybko męczą oczy i czytanie staje się nieprzyjemne. A co z czytnikami ebooków? Jak radzą sobie na tym polu?
2017-01-31
Cztery typy osobowości: sangwinik, choleryk, flegmatyk i melancholik. Każda z nich posiada odrębne cechy, do których można przypisać odpowiednie dla korzystania przez nich sprzęty. My postanowiliśmy dobrać dla nich czytniki i sprawdzić na ile ta teza się sprawdzi.
2017-01-26
56% Polaków spodziewa się premii, a aż 51% respondentów oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia. Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej - wynika z badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego przez Randstad.
2017-01-17
Polacy nie czytają. To jest fakt. Fanów ciągłej lektury jest w naszym kraju garstka. Dlaczego jak ognia unikamy książek?
2017-01-10
Kalendarz w 2017 roku układa się bardzo łaskawie dla pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę – aż 15 dni wolnych i zaledwie 250 dni pracy w skali roku. Bardzo ciekawy układ dni wolnych pozwoli na naprawdę długie weekendy małym kosztem urlopu. Można powiedzieć, że to będzie mocno leniwy rok.
2016-12-28
Polacy mają wolne od pracy w Boże Narodzenie czy Święto Trzech Króli, jednak Wigilia nadal pozostaje dniem pracującym. Nocleg.pl nie zgadza się na to i rozpoczyna walkę o ustanowienie 24. grudnia dniem wolnym od pracy. Aktualnie zaprasza ludzi do poparcia inicjatywy.
2016-12-19
Do świąt zostały dwa tygodnie, więc już coraz mniej czasu na zakupy świątecznych upominków. Jednym ze sposobów, aby uniknąć tłumów w galeriach handlowych jest skorzystanie z Internetu – tę opcję w tym roku wybiera aż 37% Polaków[1]! Jak jednak uchronić się przed niebezpieczeństwem pośpiesznych internetowych transakcji?
2016-12-14
W Sopocie, najbardziej prestiżowym nadmorskim kurorcie w Polsce zagościła nowoczesna architektura. W 2016r w miejscu starego i bardzo już wysłużonego dworca PKP, otwarte została nowoczesna Galeria Sopot Centrum, uznana za Top Inwestycję Komunalną 2016 r. Pomiędzy pięknymi starymi kamienicami, zdobionymi drewnianymi werandami i dachami z czerwonej dachówki, wyłonił się doskonale wkomponowany w tę część miasta budynek o elewacji ze szkła i miedzi. Centrum Sopot odcina się całkowicie od dawnej architektury i zgodnie z obecnymi trendami, swoją nowoczesnością podkreśla uroki zabytkowych kamienic. Bryła budynku zyskała również uznanie mieszkańców i w konkursie „ Skrzydła Trójmiasta 2016” uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii „ Bryła Trójmiasta. Galeria zmieniła oblicze górnej partii ul. Bohaterów Monte Cassino. Nowoczesny i wielofunkcyjny kompleks stanowi naturalne spoiwo trójmiejskiej aglomeracji. Poza obiektami handlowymi i usługowymi w budynku znajduje się również część biurowa, a ofertę obiektu uzupełniają restauracje, kawiarnie oraz doskonale wyposażone centrum kultury multimedialnej - Sopoteka. foto2016-12-09b_1098 Hotel Molo, będący integralną częścią Galerii Sopot Centrum, usytuowany najbliżej słynnej ul. Monte Cassino, łączy nowoczesność z tradycją sopockiego kurortu. Twórca architektury budynku, Pan Marcin Kaniewski, białą elewacją nawiązuje, do bieli sopockich kamienic, natomiast przeszkloną fasadą do nowoczesnej bryły Sopot Centrum. Hotel został nominowany do tytułu Najwyższa Jakość QI 2017. Nie tylko nazwa Hotelu Molo łączy to miejsce z kurortem, w którym się znajduje. Właściciele Hotelu nawiązali współpracę z miejscowymi architektami, twórcami i wytwórcami, aby podkreślić jego lokalny charakter. Architekturę holu recepcyjnego stworzyła trójmiejska pracownia Pana Jana Sikory. Wnętrze ozdobione zostało naturalnymi drzewami, odartymi z kory przez morskie fale, nawiązując do krajobrazu sopockiej plaży. W pokojach hotelowych umieszczone zostały obrazy Pera Oscara Dahlberga, szwedzkiego rysownika, który osiadł na stałe w Sopocie, aby w nim żyć i go malować. Zauroczony współczesną architekturą hotelu, Dahlberg narysował obraz, na którym widnieje Hotel Molo. Aby dopełnić wyglądu smakiem, w pokojowych minibarach umieszczono piwo z sopockiego minibrowaru, warzone na miejscu w dawnym, słynnym „Złotym Ulu”. Sesję zdjęciową hotelu wykonał międzynarodowej sławy fotograf, Pan Tom Kurek, mieszkający obecnie w Londynie, ale pochodząc z Trójmiasta. Nie mogło się więc stać inaczej i Hotel Molo zyskał nowoczesny, prosty, skandynawski wystrój. „Zachęcamy do odwiedzenia Sopotu w jego nowej odsłonie i zamieszkania w Hotelu Molo lub zorganizowania w nim konferencji. Pokoje przygotowane zostały zarówno dla biznesu, jak i dla pobytów rodzinnych. Cześć z pokoi wyposażyliśmy w dostawki dla dzieci. Na podziemnym parkingu przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa 30 miejsc postojowych. Dysponujemy też dwiema salami konferencyjnymi o powierzchni 60 i 80m2. Zapraszamy do tętniącego życiem Sopotu i skorzystania z naszej oferty” – mówi Adriana Perlińska, Marketing Manager Hotelu Molo.
2016-12-12
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.