Prawie połowa Polaków kupuje przez Internet!

Ludzie coraz częściej kupują towary przez Internet. Według danych z GUS-u obecnie prawie połowa Polaków zamawia online. Przez ostatnie 10 lat ten odsetek wzrósł o prawie 30 procent! Najchętniej zamawiamy odzież lub sprzęt sportowy – robi to ponad 20 procent Polaków. Na drugim biegunie zakupów online znajdują się filmy i muzyka. Zaledwie 4 procent społeczeństwa decyduje się nabyć ten rodzaj towarów przez Internet.

 


Najmniej kupujemy filmów i muzyki. Przez ostanie 10 lat odsetek Polaków zamawiających te dobra online wzrósł o zaledwie 1 procent. Nieco więcej obywateli naszego kraju kupuje książki i czasopisma, co zadeklarowało 10,1 procent. Żywność i kosmetyki nabywa 11,1 procent. Przez Internet najchętniej kupujemy odzież i sprzęt sportowy, co oznajmia 30 procent Polaków.

 

"Najsilniejszym czynnikiem zachęcającym do e-zakupów jest ich całodobowa dostępność (82% wskazań). Zakupy online są postrzegane jako nieskomplikowane (41%) i wygodne (44%), ale także tańsze (33%) i zajmujące mniej czasu (39%) niż te w sklepach tradycyjnych". - wynika z raportu "E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska" przygotowanego przez Gemius we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej.

 

Link do artykułu:

http://www.exmetrix.com/pl/posty/prawie-polowa-polakow-kupuje-przez-internet/

 
Więcej informacji http://www.exmetrix.com

http://www.exmetrix.com/pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
43%
57%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.