14-to latek za kierownicą własnego pojazdu?

Tak, to możliwe. I to nie jest sensacja, ale SENSATION, najnowsza gama pojazdów czterokołowych francuskiej marki Aixam.

 

zdjecie-1_595Gama SENSATION to przede wszystkim modny, elegancki, ale zarazem sportowy design pojazdów. To również piękne, ergonomiczne wnętrza, zaawansowane współczesne technologie, a przede wszystkim bezpieczeństwo młodych pasażerów. Niby pojazd dla 14-latka, ale niczym nie odbiega od tradycyjnego nowoczesnego samochodu osobowego. Jak przystało na auto skierowane do młodego odbiorcy, Aixam korzysta z wielu nowoczesnych udogodnień. Znajdziemy tu gadżety takie jak: tablet multimedialny połączony z CD, DVD oraz nawigacją, kamerę cofania, nowoczesny komputer pokładowy, kierunkowskazy zintegrowane z lusterkami bocznymi, automatyczną skrzynię biegów, elektryczne szyby, światła do jazdy dziennej LED, klimatyzację i zapewniający bezpieczeństwo system ABS+EBD.

 

zdjecie-3_595Ale jak to możliwe, że już 14-to latek może kierować własnym pojazdem?

Otóż wraz z nowelizacją przepisów (Dz.U.2011 Nr 30 poz.151), które weszły w życie w 2013 roku wprowadzono nową kategorię prawa jazdy AM. Uprawnia ona do kierowania pojazdami czterokołowymi osoby, które ukończyły 14 lat. Natomiast homologacja L6ePB reguluje prędkość maksymalną pojazdu do 45 km/h.

 

zdjecie-4_595Kierowcami pojazdów Aixam mogą być również osoby, które ukończyły 16 lat i mają prawo jazdy kategorii B1, gdzie maksymalna prędkość pojazdu wynosi około 100 km/h (homologacja L7eCP).

Bezpieczeństwo – doświadczenie zobowiązuje

Często słyszymy, że im większy samochód, tym bardziej bezpieczny. To prawda, ale nie do końca. Dobrym przykładem na udowodnienie tej tezy są właśnie pojazdy Aixam. Producent od 1988 r. do dnia dzisiejszego poddaje wszystkie swoje modele ciężkim próbom zderzeniowym, tzw. crash-testom w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa wszystkim pasażerom. W oparciu o przeprowadzane próby zderzeniowe przednie, boczne, tylne oraz testy stabilności pojazdy Aixam posiadają m. in. wzmocnione mocowania pasów bezpieczeństwa, dwustopniowe bezpieczne zamki drzwi oraz zbiornik paliwa wykonany z wysokiej wytrzymałości polietylenu.

 

zdjecie-9_1370Ponadto Aixam jest jednym z niewielu producentów pojazdów czterokołowych, który w konstrukcji nadwozia wykorzystuje przestrzenną aluminiową ramę wykonaną z dużych tłoczonych profili albuminowych. Przednia i tylna część karoserii wyposażona jest w strefy zgniotu, aby maksymalnie złagodzić skutki zderzenia. W oparciu o elementy wzmacniające konstrukcję nadwozia, wnętrze samochodu wykonano na wzór klatki bezpieczeństwa. W ten sposób zarówno kierowca, jak i pasażerowie mają  zapewnioną optymalną ochronę.

Aixam nieustannie liderem

Firma Aixam od ponad 30 lat jest liderem w produkcji pojazdów czterokołowych. Marka może pochwalić się szerokim portfolio modelowym, które dzięki swej różnorodności pozwoli każdemu na znalezienie odpowiedniego dla siebie modelu.

 

zdjecie-8_595W naszym kraju za markę Aixam odpowiada firma MULTIMOTORS, która w Polsce jest jej generalnym importerem. To właśnie dzięki firmie MULTIMOTORS i jej dealerom pojazdy Aixam zdobywają również na krajowym rynku coraz większą popularność. Aixam co roku pozyskuje pozycję lidera sprzedaży w swoim segmencie, a dzięki zadowoleniu klientów został uhonorowany po raz trzeci z rzędu wyróżnieniem "Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma", które przyznawane jest najbardziej rozwojowym i najlepiej rokującym markom obecnym na polskim rynku.

 

zdjecie-6_595


Ponieważ sieć sprzedaży marki Aixam jest cały czas rozbudowywana, firma MULTIMOTORS zaprasza do kontaktu wszystkich zainteresowanych współpracą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.