BP

Liderzy Społecznej Odpowiedzialności

Liderzy Społecznej Odpowiedzialności

Program Liderzy Społecznej Odpowiedzialności - DOBRA FIRMA, DOBRY PRACODAWCA, EKO FIRMA

 
Program ten ma za zadanie upowszechnienie w działających na terytorium Polski firmach i instytucjach zasad Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu. Jego celem jest także wskazanie liderów w zakresie realizacji szeroko rozumianych założeń CSR. Redakcja Forum Biznesu typuje podmioty spełniające kryteria, które obejmują między innymi: stopień zaangażowania firm w działalność charytatywną, sponsorską, realizowaną politykę pracowniczą oraz inne pozytywne aspekty działalności przedsiębiorstwa.


W wyniku analizy materiałów nadesłanych przez Uczestników (wniosek zgłoszeniowy), opinii instytucji pożytku publicznego oraz czytelników Forum Biznesu, specjalnie powołana Kapituła wyłania podmioty, które otrzymują tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności, Certyfikat Dobra Firma, Dobry Pracodawca lub Eko Firma, licencję oraz znak graficzny z prawem do umieszczania na dokumentach, produktach i w materiałach reklamowych.


Uzyskanie tytułu pozwoli potwierdzić status przedsiębiorstwa jako firmy solidnej, wrażliwej na potrzeby otoczenia, z którą warto współpracować. Otrzymane Godło stanowi skuteczną pomoc w działaniach marketingowych, rekrutacyjnych, wizerunkowych, etc.


Laureaci Programu tworzą elitarną grupę, która spotyka się na corocznych galach i konferencjach, podczas których Uczestnicy mają możliwość wymiany kontaktów, doświadczeń oraz nawiązania współpracy. Równocześnie spotkania te podsumowują kolejne edycje Programu - w ich czasie wręczone zostają statuetki Lidera Społecznej Odpowiedzialności w poszczególnych kategoriach.

 

Koncepcja CSR (Corporate Social Responsibility – społeczna odpowiedzialność  biznesu) to idea, według której przedsiębiorstwa w swojej strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami: klientami, pracownikami, społecznością lokalną. Zwiększanie pozytywnego wkładu w społeczeństwo oraz minimalizowanie negatywnych skutków działalności traktowane jest w tym momencie nie jako koszt, lecz jako inwestycja, zwiększająca konkurencyjność i szansę na stabilny rozwój firmy w długim okresie czasu.

 

Więcej na temat Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: http://spolecznieodpowiedzialni.info/

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.