Avery Zweckform - Zrównoważony rozwój jest naszym priorytetem!

Avery Zweckform - Zrównoważony rozwój jest naszym priorytetem!

Odpowiedzialność społeczna, dbanie o środowisko i wdrażanie zrównoważonego rozwoju dotyczą nas wszystkich. W Avery Zweckform uważamy, że każda firma powinna wziąć na siebie część tej odpowiedzialności. Dlatego nasze działania opieramy na zasadach zrównoważonego rozwoju.  Wierzymy, że liczy się każdy krok, który pomaga uczynić naszą firmę lepszą i bardziej ekologiczną dla klientów, planety oraz dla pracowników.

Avery Zweckform jest częścią międzynarodowej firmy mającej wiodącą pozycję w branży arkuszowych etykiet samoprzylepnych. W naszym zakładzie produkujemy ok. 1500 rodzajów etykiet. Dzięki podjętym krokom praktycznie wszystkie z nich tworzymy już zgodnie z najnowszymi założeniami ekologicznymi. Poniżej przedstawiamy listę działań, jakie nieustannie podejmujemy w zakresie wspólnej odpowiedzialności za przyrodę. Niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy poszczycić się certyfikatami jakości,  które potwierdzają nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój.

Kampania ekologiczna Think&Care - społeczna odpowiedzialność biznesu w Avery Zweckform

Think & Care to kampania społeczna wprowadzona, jako plan działań marki Avery Zweckform w ramach odpowiedzialności biznesu. Ekologia i strategia dojrzałego oraz rozważnego zarządzania marką były podstawową zasadą działania firmy już w przeszłości. Nasza wizja i misja doskonale wpisuje się w aktualne trendy ekologiczne. Pragniemy kontynuować ten kierunek rozwoju, dlatego uczyniliśmy go naszym priorytetem na najbliższe lata.

1. Ekologiczne produkty i opakowania

Naszym celem jest zapewnienie, że wszystkie produkty Avery Zweckform spełnią surowe kryteria zrównoważonego rozwoju do 2025 roku. Ponadto chcemy stale minimalizować ślad węglowy naszych etykiet.

2. Zrównoważone użytkowanie i utylizacja


Wspieramy naszych klientów w odpowiedzialnym i przyjaznym dla środowiska użytkowaniu i utylizacji etykiet Avery Zweckform przez cały "cykl życia produktu".

3. Odpowiedzialność społeczna


Naszym pracownikom oferujemy nowoczesne i elastyczne warunki pracy, które są zgodne z oczekiwaniami ekologicznymi i społecznymi nowoczesnego społeczeństwa.

4. Produkcja neutralna klimatycznie


Postępując zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju, uzyskaliśmy znak firmy neutralnej pod względem emisji CO2, certyfikowany przez ‘Focus Future’.

Klimatycznie neutralne zakłady produkcyjne Avery Zweckform
Jesteśmy w pełni świadomi, że zmiany klimatyczne to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań ekologicznych. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z faktu, iż uzyskaliśmy wspomniany wyżej znak firmy neutralnej pod względem emisji CO2. Bilans gazów cieplarnianych firmy Avery Zweckform plasuje nas w niskim przedziale w porównaniu z innymi fabrykami o podobnej wielkości. Powodzenie programu redukcji emisji zależy przede wszystkim od dobrowolnego i konsekwentnego działania. Zarejestrowaliśmy i skompensowaliśmy emisję gazów cieplarnianych naszej firmy. Zdecydowaliśmy się na takie działanie, jako jedni z pierwszych w branży i jesteśmy pionierem programu "Mechanizm Czystego Rozwoju" (CDM).

Funkcjonujemy zgodnie ze standardem ISO 14001.
System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do funkcjonowania organizacji w sposób, który pozwoli zminimalizować negatywne czynniki oddziałujące na środowisko naturalne. Istotą normy ISO 14001 jest wspomaganie organizacji – niezależnie od jej charakteru, wielkości i rodzaju – w zarządzaniu wpływem jej działań, wyrobów i usług na środowisko oraz minimalizacja tego oddziaływania i efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów.

Certyfikaty potwierdzające zaangażowanie w ekologię
Papier wykorzystywany do produkcji etykiet Avery Zweckform pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych, dzięki czemu uzyskaliśmy certyfikat FSC. Dodatkowo cały czas rozbudowujemy ofertę etykiet recyklingowanych certyfikowanych ekologicznym znakiem „Błękitny Anioł”. Oznacza to, że użyty w nich papier pochodzi w 100 proc. z recyklingu. Miło nam również poinformować, że w tym roku uzyskaliśmy elitarne tytuły: Złoty Laur Klienta 2022 w kategorii ekologiczne strategie w biznesie/przemyśle, a także w wyniku analizy naszej działalności otrzymaliśmy Tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności – EKO FIRMA.  

Przyznane certyfikaty potwierdzają, że Avery Zweckform stosuje się do zasad ochrony zasobów leśnych, a wyprodukowane przez nas artykuły spełniają wszystkie wymogi. Natomiast uzyskane tytuły potwierdzają status naszego przedsiębiorstwa, jako firmy solidnej, szanującej środowisko naturalne, wrażliwej na potrzeby społeczności lokalnych oraz takiej, z którą warto się związać i współpracować. Korzystając z naszych produktów, masz pewność, że Ty również przyczyniasz się ochrony lasów i dbasz o środowisko naturalne.
Szczegółowe informacje o ofercie Avery Zweckform znajdziesz na: https://www.avery-zweckform.pl/

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.