Każdego pracownika traktujemy indywidualnie

NT_Industry_Andrzej_Kieszek

O tym, co wpływa na stabilność zatrudnienia, o wsparciu i motywacji pracowników oraz o otwartej polityce informacyjnej wobec załogi opowiedział Andrzej Kieszek, Wiceprezes NT Group. Firmy, która została nagrodzona prestiżowym tytułem Lidera Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2022.


Z jakimi obecnie wyzwaniami i problemami mierzą się Państwo w odniesieniu do polityki pracowniczej?

Spotykamy się z dynamicznie zmieniającymi się relacjami pomiędzy dostępnością wysoko wykwalifikowanych pracowników produkcji (spawacze, monterzy, programiści CNC), a wzrastającym zapotrzebowaniem w regionie.
Braki kadrowe w tym obszarze wpływają znacząco na zmianę zdolności produkcyjnych zakładu i czas reakcji w przypadku konieczności nagłego jej zwiększenia.

A  jakie ponadstandardowe świadczenia może otrzymać osoba zatrudniona w NT Industry?

Każdego pracownika traktujemy indywidualnie w zależności od roli i zadań jakie pełni w firmie. Tak na przykład tworzymy grupowe i indywidualne kursy językowe dla kluczowych osób. Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, mamy uruchomione programy ogólnozakładowe, np. w okresie zwiększonych zachorowań skracamy czas pracy danej zmiany, w celu zapewniania dystansu sanitarnego, utrzymując poziom wynagrodzenia dla czasu nominalnego, współfinansujemy szczepienia ochronne.
Staramy się również zapewniać przyjazne warunki socjalne w zakładzie, np. w sezonie udostępniamy zarówno pracownikom produkcyjnym jak i administracyjnym teren zakładowego ogrodu wraz z grillem dla spotkań poza godzinami pracy.


Podkreślają Państwo, że priorytetem w NT Industry jest nieustanny rozwój  pracowników. W jaki sposób ich Państwo motywują?

Realizujemy otwartą politykę informacyjną wobec załogi. Informujemy o stanie portfela zamówień, prowadzimy system bonusowy promujący rozwijających się pracowników z największymi kwalifikacjami i dyscypliną pracy, otwarcie deklarując stabilność zatrudnienia dla takich członków zespołu. Dajemy realną możliwość rozwoju poprzez rekrutacje wewnętrzne na najbardziej deficytowe stanowiska.

Nasze działania w tym obszarze poparte są konkretnymi rozwiązaniami szkoleniowymi podnoszącymi kwalifikacje, jak również finansowymi zwiększającymi atrakcyjność NT Industry jako lokalnego pracodawcy.

Proszę powiedzieć jak w NT Industry definiują Państwo pojęcie odpowiedzialnego pracodawcy oraz zasadę work-life balance?

Naszym celem jest stworzenie warunków, w których pracownicy otrzymują atrakcyjne wynagrodzenie w ramach nominalnego czasu pracy bez konieczności liczenia na nadgodziny, dodatkowe zlecenia, itp. Dbamy o to by plan urlopów i postojów był ustalany przed początkiem roku kalendarzowego, aby umożliwić wszystkim zaplanowanie wakacji z wyprzedzeniem. Organizujemy wydarzenia skierowane do naszych pracowników i ich rodzin – jedną z nich jest impreza Mikołajkowa, którą organizujemy cyklicznie z jednym wyjątkiem, gdy lockdown nie pozwolił nam jej przygotować.

Państwa Firma została wyróżniona tytułem LSO - Dobry Pracodawca 2022, co oznacza dla Państwa  ta nagroda?

Cieszymy się, że nasze wysiłki wkładane w tworzenie miejsca pracy przyjaznego wszystkim członkom naszej załogi bez względu na funkcje i obowiązki zostały dostrzeżone.
Z jednej strony jest to dla nas nagroda za dotychczasowe działanie, z drugiej – powód do intensyfikacji tych działań, dodatkowe wyzwanie które z chęcią podejmujemy. Uczestnicząc w gali wręczenia nagród widzimy jak wysoko zawieszona jest poprzeczka dla firm aspirujących do miana Dobrego Pracodawcy. Cenimy sobie ten kierunek uważając, że o firmie świadczą ludzie którzy pracują w niej przez lata z zaangażowaniem oraz czerpią z pracy inspirację i radość.

rozmawiała Małgorzata Bachórz

 

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.