Umicore w Nysie uznany za Dobrego Pracodawcę 2022 w Programie Liderzy Społecznej Odpowiedzialności

Umicore w Nysie uznany za Dobrego Pracodawcę 2022 w Programie Liderzy Społecznej Odpowiedzialności

Umicore dąży do tego, aby być rozpoznawalnym i preferowanym pracodawcą na rynku polskim. Belgijska firma została wyróżniona tytułem „Laureata Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności - Dobry Pracodawca 2022”. Nagroda ta potwierdza, że firma działa według zasad odpowiedzialnego biznesu, jest rzetelna i wrażliwa na potrzeby swoich pracowników oraz lokalnej społeczności. W 2022 roku firma otworzyła w Nysie pierwszą w Europie gigafabrykę materiałów katodowych.

Bardzo cieszymy się z tej nagrody i czujemy, że jest ona wyrazem uznania dla tego, jakie tworzymy środowisko pracy. Budujemy otwartą na różnorodność kulturę organizacyjną, w centrum której jest człowiek ze swoim potencjałem, pomysłami, ale też potrzebami. Wszyscy żyjemy wartościami firmy, którymi są otwartość, innowacyjność, zaangażowanie, praca zespołowa i szacunek, co sprawia, że jest to wyjątkowe i bardzo przyjazne miejsce pracy- wyjaśnia Wiwiana Ziółkowska, Menadżer HR w firmie Umicore i dodaje - Rozwój firmy następuje bardzo energicznie, dzięki czemu nasi pracownicy mają możliwości rozwoju w zaawansowanym technologicznie, nowoczesnym i bezpiecznym środowisku pracy. Jednocześnie oferujemy stabilne i długoterminowe zatrudnienie w dynamicznej, zrównoważonej, odpowiedzialnej i zorientowanej na przyszłość branży.

Zakład zatrudnia obecnie ponad 240 osób, a ich liczba ma wzrosnąć wraz z przyszłą rozbudową mocy produkcyjnych zakładu. Obecnie firma oferuje zatrudnienie w szerokim spektrum specjalności zarówno w obszarze produkcji, utrzymania ruchu, logistyki, laboratorium, technologii, inżynierii oraz w działach wspierających, np. zakupach, jakości czy IT.

Elżbieta, pracownik magazynu w Umicore, potwierdza zasadność uzyskania tytułu Dobry Pracodawca: - Chciałam dołączyć do Umicore, ponieważ firma jest częścią szybko rozwijającej się branży. Podoba mi się nieformalna atmosfera, kultura bezpieczeństwa i wiele możliwości rozwoju.

Ze swojej pracy zadowolony jest także Tomasz, supervisor: „Praca na stanowisku kierowniczym w Umicore wiąże się z dużymi wyzwaniami, które lubię. Mogę połączyć moją wiedzę z zakresu motoryzacji z zarządzaniem zespołem w zupełnie nowym i zaawansowanym technologicznie środowisku produkcyjnym. Praca zespołowa jest dla mnie bardzo ważna i stanowimy bardzo zgrany team. Czuję, że moje pomysły są brane pod uwagę i naprawdę mam wpływ na rozwój mojego miejsca pracy.”

Umicore poświęca większość swoich działań badawczo-rozwojowych czystej mobilności i odzyskiwaniu metali w procesie recyklingu. W obszarze analityki laboratoryjnej pracuje Martyna, starszy chemik laboratoryjny: Najbardziej kocham w mojej codzienności to, że moje zadania wymagają zarówno autonomii, jak i pracy zespołowej. Mam również wykształcenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a to także jest kluczowy element na moim stanowisku. Umicore traktuje bezpieczeństwo bardzo poważnie.

Umicore w Nysie rozpoczął produkcję w lipcu 2022 roku i tym samym jest pierwszą firmą w Europie, która działa w modelu zamkniętej pętli, który zapewnia kompletny i zrównoważony łańcuch wartości materiałów akumulatorowych. Zakład tworzy produkty katodowe do pojazdów elektrycznych, które są kluczowymi elementami akumulatorów Li-Ion, decydującymi w dużym stopniu o ich wydajności. Umicore dostarcza swoje materiały producentom ogniw akumulatorowych, którzy integrują poszczególne elementy baterii. Zakład jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, ponieważ w 100% korzysta z ekologicznej energii elektrycznej pochodzącej z farmy wiatrowej w Pągowie.

Tutaj dowiesz się więcej o Umicore i możliwościach zatrudnienia w Polsce.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.