Nowoczesne systemy oświetleń

Nowoczesne systemy oświetleń

Globalna firma Beghelli z siedzibą główną we Włoszech, została założona w 1982 r. Od początku istnienia wiąże się z rynkiem profesjonalnych systemów oświetleniowych, a jej nadrzędnym celem jest rozwój zaawansowanych rozwiązań z dziedziny automatyki i sterowania dla opraw awaryjnych oraz oświetlenia podstawowego.

Dynamiczny rozwój firmy doprowadził w roku 1998 do debiutu spółki na giełdzie papierów wartościowych w Mediolanie. Poszerzyło to jeszcze bardziej możliwości prowadzenia silnej ekspansji na rynkach międzynarodowych. Z czasem, firma przeistoczyła się w silny holding obecny w Europie, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Beghelli posiada 7 własnych fabryk, a wszelkie czynności związane z projektowaniem, testowaniem oraz certyfikacją wyrobów odbywają się we własnych ośrodkach doświadczalnych oraz akredytowanych laboratoriach: fotometrycznym i badawczo-rozwojowym. Wszystkie produkowane urządzenia są zgodne z obowiązującymi normami oraz posiadają wymagane certyfikaty (CNBOP, PZH, CE). Przedsiębiorstwo szczególnie kładzie nacisk na ogólnopojęte bezpieczeństwo, jakość produktów i troskę o środowisko, dlatego wyróżnia się zarówno międzynarodową normą systemu zarządzania jakością ISO 9001, jak i normą zarządzania środowiskowego ISO 14001.

Asortyment marki głównie kierowany jest na rynek B2B i dostępny jest w aż 120 krajach. Obejmuje nie tylko oprawy oświetleniowe, ale przede wszystkim autorskie rozwiązania, takie jak: radiowe systemy zarządzania, samoprogramujący i samouczący się system AutoDimm, który za pomocą czujnika reguluje strumieniem oprawy przyczyniając się do generowania oszczędności, systemy komunikacji optycznej, jak Opticom lub B.connect, zintegrowane z oprawą czujniki Natural oraz Dynamic Light czy technologia HCL. Swoim klientom firma proponuje systemy komunikacji bezprzewodowej III generacji. A najnowszym rozwiązaniem jest system CableCom, czyli system monitoringu oświetlenia awaryjnego z transmisją danych po linii zasilającej. Obecnie swoją premierę obchodzi również nowoczesna platforma NuBe Cloud, umożliwiająca zdalne zarządzanie wszystkimi systemami Beghelli oraz dostęp do zgromadzonych w nich danych. Polecane rozwiązania zostały docenione przez wiele znaczących światowych podmiotów, m. in. przez watykańskie Muzea, Główną siedzibę NATO czy Parlament Europejski w Brukseli.

Zdjęcie: Parlament Europejski w Brukseli, oprawy oświetlenia awaryjnego Logica
Zdjęcie: Parlament Europejski w Brukseli, oprawy oświetlenia awaryjnego Logica

Stosowanie zaawansowanych rozwiązań automatyki i sterowania pracą opraw oświetleniowych, bogate doświadczenie branżowe oraz rzetelność pracy są doceniane nie tylko przez partnerów biznesowych, ale także przez wiele jednostek. W tym przez Polski Komitet Oświetleniowy SEP, z którym polska siedziba aktualnie współpracuje przy tworzeniu komentarza Polskiej Normy PN-EN 12464-1:2022-01, związanej z wymaganiami oświetleniowymi pomieszczeń. Ostatnim zaś osiągnięciem Beghelli - Polska był udział w prestiżowym rankingu prowadzonym dla dynamicznie rozwijających się innowacyjnych i prywatnych przedsiębiorstw oraz zdobycie tytułu laureata Diamentów Forbesa 2023.

Beghelli regularnie wprowadza nowe produkty, które nie rzadko wyznaczają standardy na rynku oświetleniowym, stając się tym samym wzorem do naśladowania. W ostatnim czasie wprowadzona została kolejna innowacja, tym razem nominowana do udziału w Programie Najwyższa Jakość Quality International 2023 – Modula. To nowy zintegrowany system szybkiego montażu, który zawiera wielofunkcyjną puszkę, tak zwany „uchwyt szybkiego montażu”. Tworzą ją dostarczane w komplecie dwa pasujące do siebie elementy – o wyższym (IP65) i niższym (IP42) profilu. Różne wysokości tych części umożliwiają instalację opraw zarówno w pomieszczeniach komercyjnych, jak i w sektorach przemysłowych. Gwarancją precyzyjnego montażu, niezależnie od wysokości obu komponentów, jest wbudowana w puszkę poziomica. W porównaniu do tradycyjnych metod montażowych, zastosowanie wyjmowalnych listw zaciskowych daje więcej miejsca na wykonanie wygodnego i bezpiecznego przyłączenia. Teraz nawet zasilanie przelotowe opraw nie stanowi już żadnego problemu. Opcja szybkiego wypięcia ułatwia również realizowanie wszelkich czynności konserwacyjno-serwisowych. System szybkiego montażu Modula został wyposażony w panel do programowania czasu autonomii (1/1.5/2/3/8 h) oraz gniazdo dla dodatkowego akumulatora – Booster Battery, który pozwala zwiększyć strumień w trybie pracy awaryjnej nawet o 50 proc. We wsporniku umieszczono interfejs do przyłączenia modułów komunikacyjnych, dzięki którym oprawa przechodzi z natywnego systemu CableCom CT na LG, LGFM lub DALI.

Zdjęcie: Modula – system szybkiego montażu
Zdjęcie: Modula – system szybkiego montażu

Interakcja między technologią a bezpieczeństwem stanowi dla Beghelli priorytet w utrzymaniu pozycji światowego lidera branży oświetleniowej LED, gdzie misję stanowi angażowanie się w szerzenie kultury świadomego zarządzania energią. Dla firmy, światło od zawsze stanowiło istotę jej działalności. Dlatego nieustannie skupia się na rozwoju zaawansowanych technologii z obszaru automatyki i sterowania oprawami oświetleniowymi, których podstawą do tworzenia są analizy i obserwacje bieżących potrzeb społeczeństwa, jak również troska o środowisko.

Roksandra Juraszczyk
Szef Działu Marketingu
Beghelli – Polska Sp. z o. o.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.