Strategiczny uczestnik rynku mieszkaniowego w Polsce

Strategiczny uczestnik  rynku mieszkaniowego w Polsce

Murapol to jeden z najbardziej doświadczonych i największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce pod względem liczby sprzedanych mieszkań. Od początku swojej działalności w 2001 r. cala Grupa Kapitałowa Murapol zrealizowała 78 wieloetapowych inwestycji. Powstało 380 budynków z blisko 25-tysiącami lokali dla ok. 74 tys. osób.

Murapol od początku swojej działalności jest obecny w 18 miastach w Polsce. Wyróżnikiem Grupy jest najbardziej zdywersyfikowana wśród deweloperów mapa inwestycji. Na koniec 2022 r. oferował mieszkania w 13 miastach, zarówno na największych rynkach w Polsce, jak również w miastach poza dużymi aglomeracjami.

Od I kwartału 2020 r. wiodącym inwestorem Murapolu jest AEREF V PL Investment S.à r.l. – spółka należąca do funduszy zarządzanych przez Ares Management Corporation, globalnego menedżera w obszarze inwestycji alternatywnych, specjalizującego się w finansowaniu dłużnym, private equity i nieruchomościach, któremu doradza Griffin Capital Partners.

 

W 2021 r. Grupa Murapol uruchomiła nową linię biznesową, polegającą na budowie lokali z przeznaczeniem na rzecz instytucjonalnego wynajmu (PRS).
Zintegrowany model, zakłada koncentrację wewnątrz organizacji wszystkich kompetencji niezbędnych do realizacji projektów nieruchomościowych – od pozyskiwania gruntów, przez projektowanie architektoniczne i inżynieryjne, budżetowanie inwestycji, zakupy materiałów budowlanych i generalne wykonawstwo, po działania marketingowe i sprzedażowe.

Murapol, wdrażając strategię zrównoważonego rozwoju, włącza do swojej działalności inicjatywy związane z ochroną środowiska, kwestiami społecznymi oraz zagadnieniami ładu korporacyjnego (ESG). Grupa stara się optymalizować zużycie surowców, wykorzystuje nowe technologie i wdraża energooszczędne rozwiązania. Firma angażuje się także w różne formy działalności społecznej, charytatywnej czy sportowej, wspierając zarówno sport profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Murapol został także wielokrotnie doceniony przez środowisko branżowe za swoją działalność deweloperską.

Autor: Joanna Chrustek

 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.