Nowe obostrzenia dla podróżujących liniami lotniczymi

Nowe obostrzenia dla podróżujących liniami lotniczymi

Jeżeli wybieracie się w podróż samolotem, lepiej dobrze sprawdź zawartość swojego bagażu. Od kilku dni na pokład nie można zabierać jednego z popularniejszych rodzajów plecaków i walizek. Ograniczenia zostały wprowadzone już w liniach lotniczych, takich jak Ryanair, easyJet, WizzAir oraz British Airways czy Lufthansa. Złamanie nowego obostrzenia może mieć poważne skutki - podał serwis Tlen.pl

Pilne ostrzeżenie dla wszystkich podróżnych. W związku ze zmianą wprowadzoną do regulaminów większości linii lotniczych, sprawdź przed lotem swoją walizkę, torbę czy plecak. Na pokład nie można bowiem zabierać określonego rodzaju bagażu. Chodzi tutaj o popularne ostatnio rozwiązanie, mianowicie "smart bag" – czytamy w informacji.

"Smart bag" to torba, która ma wbudowaną w siebie elektronikę, dzięki której można naładować baterię w telefonie i wykonywać połączenia poprzez Wi-Fi oraz Bluetooth. "Inteligentna torba", którą kupiłeś specjalnie na podróż, nie musi jednak od razu trafiać do śmieci. Przed lotem wystarczy wyciągnąć z niej baterię lub też powerbanka. Problem zaczyna się wtedy, kiedy rzeczy te wmontowane są na stałe, ponieważ wtedy torba nie dostanie zielonego światła jeśli chodzi o boarding – tłumaczył serwis.

Jeśli odłączymy baterię litową i powerbank od smart baga, z pewnością zostaniesz wpuszczony ze swoim bagażem na pokład. W nowych ograniczeniach chodzi o to, że tego rodzaju zasilanie często powoduje problemy związane z zwarciem lub uszkodzeniem baterii podczas lotu. PolskiObserwator.de zaznaczył, że bagaż z zamontowanym zasilaniem nie może trafić ani do kabiny, ani do luku bagażowego – wskazano w treści.

Istnieje jeszcze jedno istotne ograniczenie dotyczące powerbanków, zasilaczy i baterii litowych. Ich pojemność nie może przekroczyć 160 Wh. Przed lotem lepiej sprawdzić na stronie przewoźnika, co mówi na temat baterii jego regulamin - czytamy.

Smart Bagi muszą dodatkowo spełniać pewne wymogi dotyczące bezpieczeństwa, takie jak np. odpowiednie wymiary, dzięki którym bagaż ten spokojnie zmieści się w samolotowym schowku na bagaż podręczny, gdzie w całości przetrwa uciążliwe turbulencje - napisano.

Foto: TVN24 // TVN24 Biznes
Źródło: Tlen.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.