Firma z charakterem

Firma z charakterem

fot.: Od lewej: Anna Biszkowiecka, Redaktor Naczelna Forum Biznesu, Danuta Hanna Jakubowska, rzecznik prasowy LEK-AM, prof. dr hab. Tadeusz Sikora z Katedry Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie  


 

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM jest doskonałym przykładem polskiej nowoczesnej firmy farmaceutycznej, zdolnej do wprowadzania innowacji i kreowania jakości na najwyższym poziomie. Dobra kondycja, stały rozwój, a także eksport, stanowią poważny wkład w umocnienie krajowego sektora farmaceutycznego i polskiej gospodarki.

Firma powstała w 2000 r., a pierwszy lek OTC Melatonina został zarejestrowany w 2001. W 2006 r. poszerzono ofertę leków,  a w 2012 otwarto nowoczesny zakład produkcyjny w Zakroczymiu.  Poszerzone portfolio i produkcja wysokiej jakości leków oraz suplementów diety sprawiła, że na przestrzeni ostatnich 10 lat firma uzyskała wzrost sprzedaży o ponad 105 proc.

Przy współpracy ze środowiskiem naukowym w nowoczesnych laboratoriach badawczych LEK-AM, prowadzone są projekty badawcze z zakresu kardiologii, diabetologii, pulmonologii, zaburzeń snu oraz innych. Warto wspomnieć, że  jako jedyna firma generyczna w Polsce opracowała technologię produkcji wziewnej postaci salmeterolu. LEK-AM też jako jedyna firma w kraju posiada salmeterol w formie kapsułek. Wprowadzenie witaminy D3 w dawce 30 000 j.m. wyznaczyło  na krajowym rynku nowe standardy w jej  dawkowaniu.  Dzięki Melatoninie LEK-AM od 2015 r. firma  jest niekwestionowanym  liderem na rynku „calm & sleep”.  Uruchomiając linię produkcyjną finasterydu w 2007 r. firma umocniła swoją pozycję w segmencie urologicznym i wiedzie na nim prymat od  kilku lat.  Dodatkowo LEK-AM wprowadził suplementy diety wspierające funkcjonowanie układu moczowego – Furoxin i Nefrocal oraz funkcjonowanie prostaty Prostaceum.

Dynamiczny rozwój sprzedaży LEK-AM na rynku polskim opiera się przede wszystkim na lekach wydawanych na receptę w takich segmentach, jak urologia, psychiatria, pulmonologia, reumatologia i interna.

P.F. LEK-AM planuje wprowadzenie na rynek nowych produktów Rx i OTC, co zaowocuje dalszym wzmocnieniem pozycji firmy. W planach jest także dalszy rozwój eksportu  polegający na  zwiększeniu udziału rynków zagranicznych w całkowitej sprzedaży, oraz na zdobywaniu nowych rynków zbytu. Mimo pandemii firmie LEK-AM udało się przeprowadzić wiele działań prospołecznych i uczestniczyć we wcześniej zaplanowanych wydarzeniach, zarówno  online, jak i w realnej rzeczywistości.

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM było honorowym gospodarzem 12. Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego, który odbył się 16-17 listopada w Warszawie.  Za pomoc, wsparcie merytoryczne, oraz wzorowe zorganizowanie wycieczki technicznej po fabryce w Zakroczymiu firma LEK-AM otrzymała szereg podziękowań. W imieniu Farmacomu, organizatora  tego Kongresu oraz 11. Kongresu Świata Przemysłu Kosmetycznego dyplom i statuetkę dla firmy LEK-AM  wręczył Robert Miller, redaktor naczelny miesięcznika „Świat Przemysłu Farmaceutycznego”, a odbierali je na gali przedstawiciele firmy LEK-AM: Danuta Hanna Jakubowska, rzecznik prasowy oraz Arkadiusz Hejduk, dyrektor Działu Badań i Rozwoju.Od lewej: Przedstawiciele Firmy LEK-AM: Arkadiusz Hejduk, dyrektor Działu Badań i Rozwoju i  Danuta Hanna Jakubowska, rzecznik prasowy oraz  Robert Miller, redaktor naczelny miesięcznika „Świat Przemysłu Farmaceutycznego”  
***

30 listopada br. w Katowicach odbyło się  Europejskie Forum Biznesu 2021. Podczas konferencji odbyło się kilka debat tematycznych poświęconych m.in. aktualnej kondycji i znaczeniu polskiego samorządu terytorialnego, współpracy nauki i biznesu w Polsce czy roli sportu w lokalnej społeczności. Duże zainteresowanie wzbudził panel inauguracyjny, którego współorganizatorem było Śląskie Centrum Chorób Serca  pt. „Ochrona zdrowia w dobie pandemii”. Zaproszeni do panelu goście, m.in. prof. Marian Zembala, prof. Michał Zembala ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz prof. Renata Jażdż-Zaleska, Prezes Zarządu Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy Zdroju przedstawili własne doświadczenia w zakresie wkładu w walkę z pandemią ośrodków, którymi kierują.  Goście dyskutowali m.in. o niedoskonałości w systemu ochrony zdrowia obnażonego podczas pandemii koronawirusa, poruszyli aspekt skuteczności stosowanych procedur w przełożeniu na zdrowie pacjenta w odniesieniu do walki z czołowymi epidemiami cywilizacyjnymi XXI wieku, omówili  zaawansowane badania kliniczne i nowoczesne technologie oraz innowacje w dostępnych lekach i terapiach. Starano się odpowiedzieć na pytanie jak wygląda obecnie medycyna w obliczu zdrowotnych skutków pocovidowych.

W ramach Forum odbyła się także gala Finałowa Programu Najwyższa Jakość Quality International 2021. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o. zostało uhonorowane  Złotym Godłem QI 2021 za suplement diety Nefrocal. Jest to nowoczesny preparat przeznaczony dla osób dbających o zachowanie zdrowia układu moczowego. Produkt ten wspiera funkcje nerek (ekstrakt z ziela skrzypu polnego), wykazuje działanie moczopędne, dzięki czemu przyczynia się do ułatwienia wydalania wody z organizmu (ekstrakt z korzenia lubczyku). Pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej (magnez). Wspiera utrzymanie prawidłowego metabolizmu homocysteiny (witamina B6). Nagrodę QI 2021 odebrała Danuta Hanna Jakubowska, rzecznik prasowy firmy LEK-AM, która tym samym po raz kolejny, zaznaczyła swoją obecność w gronie najlepszych przedsiębiorstw i instytucji w Polsce, również jako Partner Wspierający Europejskie Forum Biznesu 2021.

Joanna  Chrustek

 

 

 

                                                                                                      
                                                                               

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.