Optymalnie, terminowo, profesjonalnie

Optymalnie, terminowo, profesjonalnie

Dystrybucja chemii gospodarczej i kosmetyków P.H. WENTA


Tegoroczna pandemia wymusiła, zarówno wśród konsumentów, jak i firm i instytucji, nowe nawyki w zakresie zapewnienia higieny i bezpieczeństwa epidemicznego. Wzrosło zapotrzebowanie na dobrej jakości, skuteczne środki higieny osobistej, produkty czyszczące, chemię domową i gospodarczą. Jednym z prężniej działających w sektorze dystrybucji takich produktów na terenie Polski i wielu krajów Unii Europejskiej jest Przedsiębiorstwo Handlowe WENTA (Sosnowiec, woj. śląskie).


– Największy boom odnotowaliśmy w marcu, kiedy rzeczywiście mocno wzrosło zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne, higieniczne i czystościowe. Dziś już sytuacja się ustabilizowała i wracamy do normalnego trybu działalności. Ale pewne pozytywne nawyki w zakresie higieny wśród konsumentów pozostaną, i bardzo dobrze. Pozytywnie wpływają także obowiązujące restrykcje w zakresie zwiększonego reżimu higienicznego miejsc publicznych – mówi Jacek Polak, pełnomocnik właściciela P.H. WENTA.

To polska, rodzinna firma istniejąca na rynku od 2012 r. – Jednak doświadczenia biznesowe w branży chemii gospodarczej i kosmetyków mamy dużo dłuższe. Szlify sprzedażowe zdobywałem w jednej z dużych korporacji, a także przez wiele lat prowadziłem biznes sprzedaży hurtowej w nieco mniejszej skali. Jednak kilka lat temu wraz z żoną postanowiliśmy rzucić się na głęboką wodę i spróbować swoich sił w dystrybucji B2B – wspomina Jacek Polak, i dodaje:. – Byliśmy jednym z pierwszych podmiotów, który ulokował swoją działalność w nowej strefie biznesu – Panattoni Park Sosnowiec II – przeznaczonej głównie na działalność magazynową. To dla nas idealne miejsce pod względem logistycznym. Znajdujemy się bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1, która łączy się z innymi głównymi arteriami aglomeracji i całego regionu – autostradą A4 prowadzącą zarówno do stolicy Metropolii – Katowic, jak i Wrocławia i Krakowa, DK 94 biegnącą m.in. do pobliskiego Euroterminalu kolejowego Sławków, który jako jedyny w Polsce obsługuje kolej szerokotorową, a także DK 1 prowadzącą do Częstochowy i dalej – do Warszawy. Park posiada obszerne place manewrowe, parkingi i jest terenem chronionym.

WENTA zajmuje 1,5 tys. m² powierzchni wysokiego składowania i trzy doki załadunkowe. – Potencjał rozwojowy posiadamy bardzo duży, ale działamy rozważnie, optymalnie, małymi krokami, inwestując głównie własne wypracowane środki. Aktualnie przygotowujemy się do uruchomienia systemu wysokiego składowania, co podwoi, a docelowo – potroi nasze możliwości. Staramy się jednak nie magazynować produktów ponad miarę. To towar pierwszej potrzeby, tzw. szybkozbywalny, a zbyt długie składowanie go to zamrożenie kapitału, tym samym wyższe ceny, gdyż magazynowanie kosztuje. Nie możemy sobie na to pozwolić, nasi klienci oczekują dobrych cen, szybkości realizacji zamówień i bezwzględnej terminowości. I my to zapewniamy – dodaje Małgorzata Polak, właścicielka firmy.

Dziś WENTA specjalizuje się w handlu hurtowym chemią gospodarczą i kosmetykami na terenie całego kraju i w wielu krajach Unii Europejskiej. Swoją ofertę kieruje do hurtowni, sieci detalicznych tej branży, jak i dużych przedsiębiorstw, które na co dzień zużywają spore ilości środków higienicznych i chemii gospodarczej. WENTA jest bezpośrednim importerem znacznej części oferowanych artykułów, dzięki czemu może zaproponować konkurencyjne ceny i naprawdę szeroki asortyment produktów. W ofercie firmy znajdują się produkty m.in. Unilever, Procter&Gamble, Henkel, Colgate-Palmolive, Gillette, Reckitt Benckiser, Nivea, Shwarzkopf, Coty, Wella i wielu innych.

– Wyróżniamy się dużą elastycznością w realizacji zamówień, zapewniając konkurencyjne ceny, liczne promocje, a przede wszystkim szybką dostawę. Wiemy jak ważna jest jakość obsługi i terminowość w realizacji zamówienia, dlatego wychodzimy maksymalnie naprzeciw tym oczekiwaniom. W zakresie logistyki postawiliśmy na szybkie dostawy kurierskie, a wypracowane formy ze sprawdzonymi partnerami tej branży zapewniają pełną satysfakcję naszych kontrahentów – mówi J. Polak.

Anna Ofiarowicz

P.H. WENTA za świadczone usługi dystrybucji produktów kosmetycznych i chemii gospodarczej, w oparciu o wypracowane, własne, optymalne techniki sprzedaży,
otrzymała nominację do tytułu Najwyższa Jakość Quality International 2020.
Zachęcamy do współpracy z P.H. Wenta!


Zamówienia: tel. 602 217 508, 602 301 72, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Realizacja 48-72 h
P.H. WENTA
Panattoni Park Sosnowiec II
ul. Wiejska 166, 41-216 Sosnowiec
http://wenta.net.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.