EXBUD - legendarna marka nagrodzona tytułem Dobry Pracodawca 2023!

EXBUD - legendarna marka nagrodzona tytułem Dobry Pracodawca 2023!

Firma EXBUD Konstrukcje Sp. z o.o. zajmuje się produkcją i montażem konstrukcji stalowych oraz jest generalnym wykonawcą obiektów przemysłowych. Zatrudnia obecnie około 500 wysoko wykwalifikowanych osób, realizując politykę pracowniczą opartą na indywidualnym podejściu, zapewniając bezpieczne miejsce pracy i ponadprzeciętne możliwości rozwoju, zgodnie z przyjętą dewizą  „Po pierwsze człowiek”.
Starania przedsiębiorstwa w tym zakresie zostały właśnie docenione w ogólnopolskim programie Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. Spółka otrzymała tytuł i godło DOBRY PRACODAWCA 2023.

Powrót cenionej marki

W obecnej formie firma powstała w 2019 r., ale zatrudnione w niej osoby posiadają ugruntowane doświadczenie w branży konstrukcji stalowych, a nowy podmiot stał się kontynuatorem dorobku znanej i cenionej od 45 lat marki EXBUD.  

Wszystko to stało się możliwe, kiedy obecni właściciele spółki nabyli aktywa Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Kielcach wraz z jej działalnością na terenie Niemiec. Weszli wtedy również w posiadanie praw do używania nazwy oraz znaku towarowego EXBUD. Co ważne, do nowopowstałego przedsiębiorstwa przeszli również doświadczeni w poprzedniej firmie pracownicy produkcyjni oraz umysłowi. Tak powstała spółka EXBUD Konstrukcje, która obecnie jest w 100 proc. polskim podmiotem z  prywatnym, rodzinnym kapitałem. Firma, wraz ze spółkami EXBUD Mobility i EXBUD Budownictwo, tworzy Grupę Kapitałową.

Konstrukcje stalowe dla budownictwa

Firma działa w Polsce i Niemczech. W zlokalizowanym w Kielcach nowoczesnym zakładzie produkcyjnym wytwarzane są konstrukcje stalowe, a filia niemiecka pełni m.in. funkcje administracyjne oraz pomocnicze w działalności spółki na rynku niemieckim.

Obecnie zdolność produkcyjna zakładu znajdującego się w Polsce  wynosi 10-12 tys. ton konstrukcji rocznie. Oprócz produkcji elementów stalowych, spółka zajmuje się również ich montażem oraz budową obiektów przemysłowych w formule generalnego wykonawstwa. Natomiast na rynku niemieckim, wytwarzane są specjalistyczne konstrukcje i wyroby stalowe (zbiorniki ciśnieniowe, wysięgniki dźwigowe, armatura przemysłowa), prefabrykaty betonowe (budynki modułowe, konstrukcyjne elementy prefabrykowane) oraz komponenty i części dla przemysłu samochodowego.

W zakładzie w Kielcach znajduje się nowoczesny i w pełni wyposażony park maszynowy.  Posiada on wszelkie urządzenia i narzędzia niezbędne w procesie produkcji konstrukcji stalowych. Firma uruchomiła również śrutownię i malarnię oraz posiada komorę do metalizacji. Dzięki temu może dostarczać swoim odbiorcom wyroby najwyższej jakości. Warto dodać, że specjalnością EXBUD Konstrukcje są mosty stalowe i co ważne, firma posiada atesty i certyfikaty do ich produkcji bez limitów długości i rozpiętości przęseł.

Zarząd i pracownicy spółki dokładają wszelkich starań, aby wytwarzane w firmie produkty i świadczone przez nią usługi spełniały najwyższe standardy jakości. Dlatego zakład funkcjonuje w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania Jakością w zakresie produkcji oraz montażu konstrukcji stalowych oraz mechanicznej obróbki elementów metalowych.

Film z montażu konstrukcji stalowej mostu kolejowego linii nr 91 w Przemyślu


Odpowiedzialny pracodawca

EXBUD stale zwiększa swoją sprzedaż i moce wytwórcze oraz wprowadza nowe produkty. Dlatego również cały czas poszerza grono osób zatrudnionych przyczyniając się do poprawy rynku pracy, życia lokalnej społeczności oraz rozwoju regionu. Wszyscy pracownicy zatrudnieni są w oparciu o umowę o pracę.

Zgodnie z przyjętym mottem „Po pierwsze człowiek”, firma docenia ludzi i ich kapitał. Aby poznać bieżące potrzeby swojej kadry organizuje spotkania
z pracownikami różnego szczebla, omawiając możliwości i wdrażając uzgodnione działania mające na celu zapewnienie jak najlepszych warunków zatrudnienia. Pracownicy firmy mogą również zgłaszać swoje potrzeby i sugestie bezpośrednio do przełożonego, działu HR lub poprzez pocztę elektroniczną i portal społecznościowy. Bardzo dużą wagę przywiązuje się do wszystkich pomysłów związanych ze zwiększeniem bezpieczeństwa i efektywności pracy. Każda tego typu inicjatywa jest szczegółowo analizowana i w miarę  możliwości realizowana. Firma posiada wdrożony system Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy (BHP) ISO 45001:2018.

W EXBUD najważniejsze są bezpieczeństwo i satysfakcja z pracy, dlatego osoby w niej zatrudnione mogą liczyć na specjalistyczne kursy oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje i aktualizujące wiedzę, aby w efektywny i nowoczesny sposób rozwijać pracowników każdego szczebla oraz zapewnić produkty i obsługę klientów na najwyższym poziomie. Dzięki indywidualnym programom instruktażowym, narzędziom motywacyjnym oraz wsparciu doświadczonych mentorów, zatrudnieni mają możliwość poszerzania swoich kompetencji na każdym szczeblu kariery. Dodatkowo, spółka prowadzi kursy, które umożliwiają zdobycie kwalifikacji spawalniczych oraz weryfikację lub odnowienie uprawnień w tym zakresie.

Warto dodać, że kadra firmy otrzymuje również dodatkowe pakiety medyczne, socjalne i sportowe oraz rozbudowaną opcję ubezpieczenia.

EXBUD stawia również na budowanie więzi z pracownikami poprzez organizowanie imprez integracyjnych, pikników rodzinnych oraz wsparcie ich w trudnych sytuacjach życiowych. W spółce został też uruchomiony program rekrutacyjny „Poleć znajomego”, który cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wszystkie te działania przynoszą efekty, ponieważ większość kadry firmy związana jest z nią od wielu lat.  Zostały one również docenione przez Kapitułę Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności przyznaniem firmie EXBUD Konstrukcje Sp. z o.o. prestiżowego tytułu DOBRY PRACODAWCA 2023.


Obecnie EXBUD Konstrukcje poszukuje kandydatów do pracy w kraju i za granicą na stanowiskach:
•    Spawaczy
•    Ślusarzy
•    Monterów konstrukcji stalowych
•    Zbrojarzy
•    Betoniarzy
•    Pracowników ogólnobudowlanych
•    Inżynierów budowlanych i mechaników

Aktualne oferty pracy wraz z wymaganiami na poszczególnych stanowiskach, są dostępne na stronie internetowej EXBUD w zakładce kariera oraz na stronie Facebook przedsiębiorstwa.


EXBUD _2

Wsparcie lokalnych inicjatyw

Wszystkie spółki Grupy Kapitałowej EXBUD zobowiązały się do przestrzegania ustalonego wspólnie Kodeksu Postępowania, który dotyczy zasad zrównoważonego rozwoju. Harmonizuje on wymagania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne. Minimalizowanie negatywnego wpływu przedsiębiorstwa na środowisko naturalne jest w firmie traktowane priorytetowo. Wszystkie czynności związane z jej funkcjonowaniem są weryfikowane pod kątem interakcji z otoczeniem. Działania te podejmowane są w oparciu o przepisy dotyczące ochrony środowiska oraz wdrożony system zarządzania środowiskowego zgodny z normą PN-EN ISO 14001:2015.

Ponadto, EXBUD aktywnie wspiera lokalne inicjatywy i wydarzenia o charakterze charytatywnym i sportowym, jest również oficjalnym sponsorem klubu piłkarskiego Korona Kielce.

Małgorzata Bachórz

EXBUD Konstrukcje logo

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.