Żurawina i pokrzywa - podwójna skuteczność

furoxin foto

 

Wśród suplementów diety produkowanych przez polską firmę Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o. zwraca uwagę linia wspierająca działanie dróg moczowych. Dwa z tych suplementów: Prostaceum i Nefrocal zostały zauważone i wyróżnione przez Kapitułę w latach ubiegłych. Teraz złote Godło i tytuł Najwyższa Jakość Quality International 2022 w kategorii QI Product otrzymał suplement diety Furoxin. Był on pierwszym, wprowadzonym w 2008 r. do portfolio spółki, suplementem diety. Furoxin wspiera prawidłowe działanie układu moczowego dzięki ekstraktowi z liści pokrzywy. To nowoczesny preparat zawierający dwa roślinne składniki: żurawinę oraz pokrzywę.

Żurawina - Żurawina amerykańska (Cranberry) wpływa korzystnie na zdrowie na dwa różne sposoby – ogranicza przyleganie bakterii do błon śluzowych i ścian komórkowych, a także chroni organizm przed wolnymi rodnikami dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Jest niezastąpiona w profilaktyce zakażeń dolnych dróg moczowych. Urolodzy i nefrolodzy  zalecają swoim pacjentom suplementację żurawiną: w tabletkach, ale i w postaci soków czy dżemów. Sok z żurawin - stare ludowe lekarstwo na pęcherz, rzeczywiście pomaga zapobiegać infekcjom dróg moczowych - potwierdzono to w licznych badaniach konsumenckich .

Pokrzywa ma właściwości oczyszczające i odmładzające organizm. Jej głównym mechanizmem jest działanie przeciwobrzękowe i moczopędne. Zwiększa ilość wydalanego moczu, a wraz z nim szkodliwych produktów przemiany materii. Pokrzywa zawiera cenne sole mineralne, kwas krzemowy, karotenoidy, flawonoidy, żelazo, witaminy A, C, B.

Podwójne składniki to można powiedzieć podwójna skuteczność. Dowiedziono, że spożywanie żurawiny zmniejsza poziom wybranych bakterii E.Coli w moczu, odpowiedzialnych za zapalenie dróg moczowych, które należy do najczęstszych infekcji bakteryjnych. - Ze względu na budowę anatomiczną (długość cewki moczowej) choroba ta występuje najczęściej u kobiet i jest bardzo czesto wywoływana przez bakterie Escherichia coli. Powodem jest krótsza cewka moczowa u kobiet, co ułatwia przedostanie się bakteriom do pęcherza moczowego, gdzie rozwijają się i powodują stany zapalne – powiedział dr n.med. Tomasz Ząbkowski, chirurg, specjalista urolog. Ekstrakt z żurawiny zalecany jest również osobom, które odczuwają dyskomfort w obrębie dróg moczowych po zażyciu kąpieli w zimnych i nie zawsze czystych akwenach wodnych tj. Morze Bałtyckie, jeziora i baseny.

Przed nami sezon jesiennych infekcji i przeziębień, atakujących pęcherz i cały układ moczowy. Warto zrobić wszystko, by ich uniknąć, a jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, postawmy więc na profilaktykę i zastosujmy kilka prostych, sprawdzonych sposobów. Przede wszystkim nie należy dopuszczać do wyziębienia organizmu, przed pierwszymi atakami chłodu najlepiej ochroni ubieranie się „na cebulkę”. Równie ważne jest to, żeby nie zmarznąć, jak i to, by się nie przegrzewać.

Należy nosić wygodną bieliznę z włókien naturalnych bądź termicznych, która nie uciska i nie podrażnia okolic intymnych. Należy pamiętać, że picie dużych ilości płynów, ułatwia wypłukiwanie bakterii z dróg moczowych. Najlepiej sprawdzi się woda niegazowana, a także soki z dużą ilością witaminy c (z żurawiny, aronii czy czarnej porzeczki).

Pieczenie przy oddawaniu moczu, parcie na pęcherz, częste siusianie - to pierwszy sygnał, że jednak nie udało nam się uniknąć zachorowania. Czasem to lekceważymy licząc, że objawy ustąpią samoistnie. Tymczasem bakterie namnażają się w szybkim tempie, dolegliwości narastają, pojawia się ból. Wówczas najważniejsze to nie dopuścić, by infekcja rozwinęła się. Nawet przy drobnych dolegliwościach układu moczowego bardzo ważne jest, by infekcję „doleczyć” i pozbyć się chorobotwórczych bakterii z organizmu. Środkiem wspomagającym leczenie będzie też odpowiedni suplement diety, zwłaszcza gdy zawiera dwa roślinne składniki wzmacniające układ moczowy i mobilizujące go do pracy: owoce żurawiny i ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej. Żurawina zakwasza mocz, a ponieważ bakterie nie lubią kwaśnego środowiska, z większym trudem przyczepiają się do ścianek pęcherza i szybciej wydalane są na zewnątrz. Pokrzywa natomiast wspomaga proces oczyszczania i wzmacnia odporność.

- Połączenie tych obu składników zastosowanych w preparacie Furoxin zapewnia 24 h ochronę dróg moczowych- stwierdził dr n.med. Tomasz Ząbkowski, chirurg, specjalista urolog.

Suplement diety Furoxin, jako preparat stymulujący działanie układu moczowego, jest ceniony w środowisku medycznym. Zdobył również wysoką pozycję na rynku farmaceutycznym. Tytuł Najwyższa

Jakość Quality International oraz Certyfikat sygnowany przez instytucje patronujące są jedynie potwierdzeniem najwyższej jakości produktu.

FUROXIN ROŚLINNE WSPARCIE UKŁADU MOCZOWEGO*

Furoxin* można stosować jako wsparcie prawidłowych procesów:
- funkcjonowania dróg moczowych,
- oddawania moczu,
- eliminacji zbędnych produktów przemiany materii.

dzięki ekstraktowi z liści pokrzywy

Autor: Joanna Chrustek

(opracowano na podstawie materiałów udostępnionych przez firmę LEK-AM)

 

 
      

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.