Dlaczego warto ocieplić budynek pianą poliuretanową?

Dlaczego warto ocieplić budynek pianą poliuretanową?

Poliuretan to tworzywo sztuczne o wszechstronnym zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu i w codziennym użytkowaniu. Zazwyczaj jest  kojarzony z komfortem oraz wygodą, lecz jest to również materiał o najlepszych walorach izolacyjnych. 100 proc. lodówek, bojlerów jest zaizolowanych pianką poliuretanową. Od dziesiątek lat hale budowane są przy użyciu płyty warstwowej, a od niemal 20 lat piankę poliuretanową używa się do izolacji domów metodą natrysku.

Aby mogły powstać wszystkie te elementy, ktoś musi wyprodukować i dostarczyć chemiczne komponenty. Tym zajmują się firmy w branży nazywane potocznie „system hausami” czyli „domami”, w których tworzone są receptury, badane i produkowane komponenty do wytwarzania pianki poliuretanowej. ULTRAPUR jest właśnie takim „domem” choć domu nie przypomina. Jest to nowoczesny, w pełni zautomatyzowany zakład produkcyjny ulokowany w Gnieźnie.


Piana ULTRAPUR – skuteczna, zdrowa i bezpieczna

– Spółka ULTRAPUR powstała w 2014 roku i od samego początku funkcjonowania postawiliśmy na najwyższą jakość naszych produktów. Idea rozpoczęcia działalności w tej branży zrodziła się wraz z rosnącymi ekologicznymi tendencjami w zakresie efektywności energetycznej budynków. Nasze systemy poliuretanowe spełniają te wymogi – podkreśla Artur Papis, Prezes Zarządu ULTRAPUR Sp. z o.o., i dodaje: – W tym zakresie poliuretan jest materiałem około dwukrotnie bardziej skutecznym od innych materiałów izolacyjnych. Budynki ocieplone pianką poliuretanową zużywają około dwa razy mniej energii cieplnej, niż te, w których zastosowano inne rodzaje termoizolacji. Także z uwagi na czas i ekonomikę pracy (na przykład termoizolację poddasza o powierzchni 200 m2 można przeprowadzić w ciągu zaledwie kilku godzin) pianka poliuretanowa zdobywa coraz to większe grono zwolenników. Dodam, że jest zdrowa i bezpieczna. Można jej użyć w takich wrażliwych obiektach jak żłobek czy przedszkole, a w połączeniu z płytą karton-gips jest materiałem nierozprzestrzeniającym ognia.

Najważniejszymi zaletami pianki poliuretanowej, oprócz jej właściwości izolacyjnych (współczynnik przenikania ciepła), są: wyjątkowa szczelność i nieprzewiewność (nie posiada tzw. mostków termicznych), łatwość oraz bezpieczeństwo zastosowania – nie pyli, nie emituje przykrego zapachu, nie posiada właściwości uczulających. Poliuretan aplikowany w formie piany wypełnia w sposób ciągły najdrobniejsze szczeliny i zagłębienia na dowolnej powierzchni budynku. Izolacje poliuretanowe wyróżnia także wyjątkowa trwałość i wieloletnia żywotność, bez zmian właściwości fizycznych.


Wszystkie systemy produkowane przez ULTRAPUR powstają w Polsce w oparciu o zaplecze technologiczne, które umożliwia wytworzenie i dostawę towaru w ekspresowym terminie - do 3 dni roboczych. Wysokiej jakości systemy poliuretanowe spełniające wymagania klientów powstają przy ścisłej współpracy technologów z odbiorcami.  ULTRAPUR to także renoma i doświadczenie: od 2014 roku pianą ULTRAPUR zostało ocieplonych już ponad 10 tysięcy domów w Polsce i całej Europie.

Nowoczesny, w pełni automatyczny zakład produkcyjny zlokalizowany jest  w Gnieźnie. Firma posiada także dwa doskonale wyposażone laboratoria, a ponadto produkty są atestowane przez laboratoria zewnętrzne – Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Techniki Budowlanej. Piana Ultrapol RG 03/10 jest na liście ZUM i może być stosowana w programie „Czyste powietrze”.

Złote Godło i Perła Najwyższej Jakości Quality International 2023

Produkowana przez ULTRAPUR dwuskładnikowa piana poliuretanowa do natryskowej izolacji poddaszy domów jednorodzinnych Ultrapol RG 03/10 zdobyła  Złote Godło i Perłę Najwyższej Jakości Quality International 2023. Nagrody w tym Programie przyznawane są firmom, które kładą szczególny nacisk na jakość swoich produktów i stosują procedury gwarantujące, że ich produkty są zdrowe i bezpieczne w stosowaniu.

    Piana ULTRAPUR ma strukturę otwartokomórkową, dzięki czemu cechuje się niską gęstością i dużą wydajnością wypełnienia izolowanych powierzchni. Stanowi bardzo małe obciążenie konstrukcji budynku, a jednocześnie znacznie podnosi jego sprawność energetyczną i akustyczną. Struktura posiada dobrą przepuszczalność powietrza, dzięki czemu ściany mogą „oddychać”. – Pianka zachowuje niezmienne parametry przez długi czas użytkowania, nie wykazuje żadnej niebezpiecznej emisji związków organicznych i spełnia krajowe przepisy odnośnie stosowania wewnątrz pomieszczeń, w których przebywają ludzie – wymienia prezes Artur Papis.


Klientami firmy ULTRAPUR są wyspecjalizowane firmy wykonawcze posiadające odpowiednie maszyny i wyposażenie, a także wiedzę odnośnie zasad BHP i metod nanoszenia pianki. – Nasze poliuretanowe pianki izolacyjne bronią się same i systematycznie zyskują coraz większe grono zwolenników, zarówno wśród właścicieli domów, jak i firm deweloperskich, budowlanych i remontowych. Są one rekomendowane przez osoby, które je zastosowały, kolejnym potencjalnym użytkownikom, co jest dla nas największą satysfakcją i potwierdzeniem ich funkcjonalnych zalet. Rokrocznie musimy podwajać moce produkcyjne, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku – zaznacza prezes A. Papis.

 

Joanna Chrustek, Jacek Majewski

ULTRAPUR – lider w dociepleniach
Trwała i skuteczna izolacja premium na wiele lat, czyli:
•    szybka i łatwa do zaaplikowania,
•    szczelna, nieprzewiewna – bez mostków termicznych,
•    niski współczynnik lambda,
•    wnika w każdą szczelinę uszczelnianej powierzchni,
•    nie pyli, nie uczula, nie wydziela nieprzyjemnego zapachu,
•    wyjątkowa funkcjonalność, wieloletnia trwałość.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.