Od dzisiaj zatankujemy taniej

Od dzisiaj zatankujemy taniej

Nowy tydzień zapowiada się dla Polaków kapitalnie. I nie chodzi tylko o powrót ładnej pogody, ale także kolejną obniżkę cen paliw. Już kilka dni temu mogliśmy zaatakować paliwo 95 poniżej sześciu złotych. Od poniedziałku 25 września ma być jeszcze taniej – podał portal o2.pl

Kierowcy w Polsce są przyzwyczajeni do ciągłych zmian cen paliw. W ostatnich tygodniach widzimy jednak coraz niższe ceny na stacjach paliw. Przykład? W dwa miesiące Orlen obniżył swoje ceny o 12 proc., mimo że na świecie ropa (też przez osłabienie złotego) podrożała o 20 proc. – wyjaśnił portal.

Od kilku tygodni wyraźnie widoczny jest "rozjazd" między Polską a Niemcami, Czechami, Słowacją, Litwą, a nawet Węgrami. Gdy tam tankowanie jest coraz droższe, u nas - jak na przekór - kierowcy płacą coraz mniej. W ostatnim tygodniu spadki te pogłębiły się – wskazano w treści.

Już kilka dni temu w niektórych miejscach w Polsce mogliśmy zaatakować paliwo 95 poniżej sześciu złotych. Od poniedziałku (25 września) ma być jeszcze taniej. Eksperci serwisu e-petrol przewidują, że na stacjach będziemy regularnie widywać ceny z piątką z przodu – stwierdził serwis o2.pl

Najbardziej spadła cena 95, która jest w porównaniu do ubiegłego tygodnia tańsza o 26 groszy i kosztuje przeciętnie sześć złotych i 13 groszy - podkreśliło wspomniane źródło.

Ceny benzyny i diesla w Polsce od 25 września wynosić będą:
• Pb95 - średnia cena od 5,89 do 6,01 złotych
• Pb98 - średnia cena od 6,53 do 6,71 złotych
• Olej napędowy ON - od 5,87 do 5,99 złotych

Nic dziwnego, że Czesi i Niemcy chętnie wybierają się na polskie stacje. Wiele osób podkreśla jednak, że tańsze paliwo spowodowane jest nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 15 października - czytamy.

15 października jest coraz bliżej. Nie chcę tu w żaden sposób tego upolityczniać, ale są jakieś narzędzia i rezerwy w rafinerii takiej jak PKN Orlen, które są dzisiaj wykorzystywane do tego, aby ten odczuwalny spadek cen na stacjach był dzisiaj widoczny - mówił Piotr Sosnowski z Katedry Ekonomii ANS w Pile, cytowany przez asta24.pl.

Niektórzy eksperci wskazują, że warto cieszyć się niższą ceną, bowiem po wyborach może ona oscylować wokół 8 zł za litr benzyny – podano w podsumowaniu. (jmk)

Foto: Business Insider // RecCameraStock / Shutterstock
Źródło: o2.pl

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.