Advertisement

BP_2024

Co czeka przyszłego współwłaściciela sławnej willi?

Co czeka przyszłego współwłaściciela sławnej willi?

To ogłoszenie wzbudziło sensację wśród mieszkańców Żoliborza. Wszystko wskazuje na to, że połowa budynku, w którym mieszka prezes PiS Jarosław Kaczyński, została wystawiona na sprzedaż. Na balkonie zawisł bowiem żółty baner z informacją "sprzedam" i numerem telefonu.

Ile trzeba zapłacić za zamieszkanie obok prezesa? – pyta serwis Fakt.pl

Willa na Żoliborzu, w której na co dzień mieszka Jarosław Kaczyński. Tam też mieszka legendarny kot prezesa. Jak możemy domyślać się z informacji zawartych w oświadczeniu majątkowym, prezes PiS jest właścicielem jednej trzeciej domu o powierzchni 150 m. – napisano.

Teraz pojawiła się okazja, żeby zostać sąsiadem szefa partii rządzącej. Wszystko wskazuje na to, że współwłaściciel nieruchomości postanowił spieniężyć swoją część – czytamy w informacji.

Odkąd informacja o ogłoszeniu trafia do sieci, telefon, pod którym zamieszczono ofertę, przez cały czas był zajęty, a w końcu nawet wyłączony. Czyżby zainteresowanie miejscem przerosło oczekiwania właściciela? Jedno jest pewne, na dom w tej okolicy wielu osób nie będzie stać. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić od 13 do nawet 25 tys. zł. – podał serwis Fakt.pl

Co do ceny, to nie ma wątpliwości, że znajdą się zainteresowani, ale powstaje pytanie – co czeka nowego sąsiada prezesa?

– Jeżeli obok prezesa Kaczyńskiego wprowadzi się nowy sąsiad, służby na pewno nie przejdą wobec niego obojętnie. Taki właściciel lokalu zostanie dokładnie sprawdzony. Przede wszystkim będą ustalać, kim jest i jakie ma intencje. Będą też zastanawiać się nad dalszym zabezpieczeniem tej części budynku przed kwestiami inwigilacji prezesa Kaczyńskiego – mówił "Faktowi" Marcin Samsel, ekspert ds. bezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej.

– Jest szereg procedur, które stosuje się w takiej sytuacji. Będą też sprawdzać, czy osoba, która widnieje jako kupujący, naprawdę będzie kupującym, a nie tylko podstawionym przez kogoś figurantem. Urząd skarbowy może nawet sprawdzić legalność pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na zakup tego domu – dodał Marcin Samsel w rozmowie z "Faktem". (jmk)

Foto: Polityka - Super Express //
Źródło: Fakt.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.