Gdzie Polacy spędzą święta? Egzotyczne kierunki coraz popularniejsze

Gdzie Polacy spędzą święta? Egzotyczne kierunki coraz popularniejsze

Coraz częściej decydujemy się na wyjazdy w okresie świąt Bożego Narodzenia – wynika z danych Boataround. Coraz częściej turyści grudniowy urlop spędzają na łodzi. Wybierane są kierunki egzotyczne, takie jak Seszele i Karaiby. Popularna okazała się również Chorwacja.

Wyjazdy na co najmniej tydzień i z rodziną

Polacy wyjeżdżający na święta zazwyczaj wybierają dłuższy urlop – 7, 10 lub 14 dni. Na łodzi chętnie spędzają również Sylwestra. O ile w okresie wakacyjnym niemal 70% polskich klientów pływa z przyjaciółmi, to grudniowe rezerwacje dokonywane są głównie przez rodziny. Na wynajem łodzi w okresie świątecznym polska rodzina wydała średnio około 20 tysięcy złotych.

Gdzie najczęściej?

Mimo niepewnej sytuacji epidemiologicznej, branża żeglarska notuje wzrost liczby rezerwacji. Egzotyczne kierunki są w okresie świątecznym rezerwowane trzy razy częściej niż w roku 2019. Przyciągają przede wszystkim destynacje gwarantujące ciepłą pogodę – Seszele, Karaiby i Wyspy Kanaryjskie. Okres zimowy pozwala na znalezienie okazji w atrakcyjnych cenach.

– Zagraniczny wyjazd w okresie świątecznym wciąż przez niektórych postrzegany jest jako nietypowy pomysł. Widzimy jednak wyraźną zmianę w takim podejściu. Coraz więcej naszych klientów chce spędzić ten czas odpoczywając na łodzi w wąskim gronie bliskich osób – podkreśla Pavel Pribiš, założyciel i CEO platformy Boataround.

Chorwacja również zimą

Ze względu na niepewną sytuację związaną z pandemią, wielu klientów skorzystało z ofert last minute. Rezerwacje na okres świąteczny dokonywane były głównie w październiku i listopadzie. Wśród polskich turystów zaskakująco popularna okazała się Chorwacja.

– Chorwacja zawsze była wśród Polaków najpopularniejszym kierunkiem. Do tej pory dotyczyło to jednak głównie wakacji. W tym roku po raz pierwszy zanotowaliśmy znaczny wzrost popularności tego kraju w grudniu. Może wynikać to z niepewnej sytuacji związanej z wprowadzanymi przez poszczególne kraje restrykcjami dla podróżnych. Większość polskich turystów udaje się na Chorwację własnym samochodem i w ten sposób uniezależnia się od obostrzeń dotyczących ruchu lotniczego – podkreśla Pavel Pribiš.

Źródło: Boataround - platforma rezerwacji i wynajmu łodzi online / SAROTA PR

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.