Odpowiedzialny producent sektora chemicznego

Odpowiedzialny producent sektora chemicznego

Ważna rola produktów chemicznych w codziennym życiu jest niezaprzeczalna. Świat stawia jednak duże wymagania odnośnie norm ekologicznych takich preparatów, a nowoczesne, dojrzałe i odpowiedzialne przedsiębiorstwa z powodzeniem wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Tak, jak P.P.H. Darchem (Mogilno, woj. kujawsko-pomorskie), które od ponad ćwierć wieku specjalizuje się w produkcji i dystrybucji środków czystości i chemii gospodarczej, samochodowej i kosmetyków.  


– Działalność rozpoczęliśmy w 1995 r. od produkcji papieru higienicznego i chemii domowej. Systematycznie poszerzaliśmy działalność o kolejne artykuły, m.in. płyny do czyszczenia, naczyń, prania, toalet), chemii samochodowej, w tym pierwszy na rynku spryskiwacz do szyb nie zawierający alkoholu), środki higieny osobistej oraz kosmetyki i produkty specjalistyczne (np. odkamieniacze i udrażniacze), by dziś stać się jednym wiodących producentów i dystrybutorów tego sektora w Polsce i wielu krajach Europy – mówi Dariusz Kowalski, właściciel firmy.

Ważny trzon oferty Darchem stanowi paleta produktów grillowych, obecnych na rynku pod rozpoznawalną marką Flambit. To podpałki w płynie, zagęszczone, parafinowe, płyny do czyszczenia, grille jednorazowe, zapalarki oraz węgiel drzewny i brykiety.

Przedsiębiorstwo świadczy również usługi wynajmu nieruchomości (lokale użytkowe i mieszkaniowe).

Darchem niezmiennie pozostaje firmą rodzinną, którą stanowią dziś dwa podmioty wzajemnie uzupełniające się w swojej działalności – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe zajmuje się dystrybucją, natomiast produkcja jest domeną Darchem Cosmetics Sp. z o.o. Członkowie „rodziny” Darchem” to wykwalifikowani i kreatywni specjaliści, których pasją są produkty chemii użytkowej, każdego dnia poszukujący nowych rozwiązań, technologii i innowacyjnych zastosowań produktów. Wiele nowych wyrobów bądź modyfikacje tych już istniejących, niejednokrotnie powstają pod wpływem sugestii użytkowników, ale oczywiście są również efektem tendencji w zakresie funkcjonalności, wydajności, efektywności i ekologii w branży samych preparatów chemicznych, jak i ich opakowań. Firma dysponuje własnym zakładem produkcji opakowań, gdzie minimalizuje się ilość stosowanych tworzyw sztucznych, stawiając na technologie recyklingu.

Oprócz wyrobów pod wspólną marką Darchem – „ALL”, obecną w większości sieci handlowych w Polsce, przedsiębiorstwo realizuje zlecenia produkcji dla podmiotów zewnętrznych. Często są to wyroby o bardzo zindywidualizowanej specyfikacji. – Nasza elastyczność, kompleksowość realizacji usług i umiejętność sprostania wymaganiom kontrahentów, dla których jesteśmy rzetelnym i sprawdzonym partnerem biznesowym, przekłada się na stały, dynamiczny rozwój firmy, nieustanne inwestycje w nowe zakłady produkcyjne, linie technologiczne, hale magazynowe i przede wszystkim wyroby. To oczywiście wiąże się również ze stałym wzrostem zatrudnienia. Aktualnie będziemy prowadzili rekrutację do naszego nowego zakładu zlokalizowanego w Porcie Morskim Gdańsk – podkreśla Dariusz Kowalski.

Zuzanna Pawełczyk

 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.