Za luksus na włoskich plażach trzeba zapłacić

Za luksus na włoskich plażach trzeba zapłacić

Plaże we Włoszech nie tylko słyną z idealnych warunków do relaksu, ale niektóre z nich są również znane z wyjątkowego luksusu, który przekłada się na astronomiczne kwoty za leżak i parasol. Turyści za jeden dzień odpoczynku muszą zapłacić nawet równowartość kilku tysięcy złotych – podał Businessinsider.com.pl

Wypoczynek na niektórych plażach we Włoszech może wcale nie zapewnić odpoczynku, a wręcz może przyprawić o wzmożony ból głowy. Na niektórych z nich trzeba bowiem zapłacić nawet 3 tys. zł za jednodniowy pobyt – czytamy w informacji serwisu.

Włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons przyjrzała się kwestii opłat na niektórych plażach we Włoszech. Powodem są zaskakująco wysokie stawki, które należy uiścić, kiedy ma się ochotę na odpoczynek nad morzem. Jak informuje serwis Italy24 Press, średnia cena pobytu rodziny na włoskiej plaży wynosi w tym roku od 32 do 35 euro (około 150 zł) dziennie. Tyle że to raczej dolna granica, a cena wyraźnie różni się w zależności od regionu i może osiągnąć astronomiczne kwoty – stwierdzono w treści.

Przykładem może być jedna z plaż w Sabaudii, która jest często odwiedzana przez mieszkańców Rzymu. Za wygodne miejsce z dwoma leżakami i parasolem trzeba zapłacić 45 euro (około 200 zł) dziennie. Dla porównania za tę samą usługę w jednej z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości — Gallipoli w Apulii — należy zapłacić nawet 90 euro (przeszło 390 zł), natomiast w niektórych kurortach na Sardynii to aż 120 euro (ponad 520 zł) za dobę – podano dalej.

Organizacja Codacons przyjrzała się także cennikowi na najdroższych plażach: na luksusowej plaży w miejscowości Pescoluse w Apulii wynajem całej altanki dla dwóch osób, w pierwszym rzędzie nad samym morzem, kosztować będzie w sierpniu, czyli w szczycie sezonu 696 euro ( lekko ponad 3 tys. zł) dziennie.
Na ekskluzywnej plaży w Forte dei Marmi w Toskanii za rozbity na plaży namiot z sofą, dwoma łóżkami rozmiaru king size, dwoma leżakami, krzesłem i stolikiem trzeba zapłacić 600 euro (2 tys. 500 zł).

"Tylko" 500 euro (2 tys. 100 zł) dziennie to cena pobytu na plaży przy luksusowym hotelu na weneckim Lido. Ponad 1000 euro trzeba będzie zapłacić w sierpniu za dzień pobytu na najdroższej plaży we Włoszech. Znajduje się ona w Pescoluse w krainie Salento w Apulii na południu. Wspominana włoska organizacja odnotowała, w porównaniu z zeszłorocznym sezonem letnim ceny te wzrosły od 3 do 5 proc. – wskazano w podsumowaniu.   (jmk)

Foto: Bankier // cosminoinea / / Shutterstock
Źródło: Businessinsider.com.pl / Bankier.pl /

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.