Dlaczego warto mieć przydomową biologiczną oczyszczalnię ścieków?

Biologiczna oczyszczalnia ścieków

W ostatnich latach znacznie wzrosła świadomość ekologiczna, dlatego też właściciele nieruchomości szukają produktów i usług, które są równocześnie nowoczesne i bezpieczne dla otoczenia. Jednym z rozwiązań, które przynosi wiele korzyści zarówno dla posiadaczy domów, jak i środowiska naturalnego są inwestycje w przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków.
Firma Eko House Technologie Ekologiczne od wielu lat dostarcza niezawodne biologiczne oczyszczalnie ścieków w konkurencyjnych cenach. Na przykładzie oczyszczalni VH przedstawiamy zalety montowania tego typu rozwiązań.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest systemem do neutralizacji nieczystości wytwarzanych w domach jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych. Jej zasada działania polega na naturalnym procesie, który rozkłada i usuwa zanieczyszczenia organiczne zawarte w ściekach. Oczyszczalnie Eko House VH posiadają dwie strefy z napowietrzaniem oraz podwójny system recyrkulacji osadu czynnego, dzięki czemu charakteryzują się doskonałą wydajnością. Ich przemyślana i praktyczna konstrukcja sprawia, że systemy te są trwałe, a ich obsługa bezproblemowa. Dodatkowo, bardzo łatwo można je zamontować, nawet samodzielnie bez utraty gwarancji.


Eko House _fot_2
Kompaktowa konstrukcja i niewielki rozmiar umożliwia montaż nawet na małej działce.


Oferowane przez Eko House oczyszczalnie są skonstruowane z uwzględnieniem norm i przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej, zostały przetestowane przez zewnętrze laboratoria i otrzymały europejskie certyfikaty potwierdzające ich najwyższą jakość. Oczyszczalnie VH działają zgodnie z normą PN-EN 12566-3 i produkowane są zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością (ISO 9001) oraz Systemem Zarządzania Środowiskowego (ISO 14001). Zostały również już dwukrotnie wyróżnione prestiżowym Godłem Najwyższa Jakość QI.

Wszystko to sprawia, że biologiczne oczyszczalnie Eko House charakteryzują się wysoką efektywnością i trwałością oraz cieszą się coraz większym uznaniem wśród klientów.


Eko House - fot-3
Odpowiedni rozmiar pokrywy zabezpieczającej znacznie ułatwia prace serwisowe

 

Stworzone, by chronić środowisko naturalne

Nowoczesne przydomowe systemy neutralizacji ścieków odgrywają bardzo istotną rolę dla ochrony środowiska. Poprzez proces biologicznego rozkładu zawartych w nich substancji organicznych, zmniejszają ilość zanieczyszczeń trafiających do ziemi, wód gruntowych i powierzchniowych. Oczyszczalnie VH oferowane przez Eko House pozwalają na nowoczesną i ekonomiczną neutralizację nieczystości płynnych. Jakość odzyskanej ze ścieków wody odpowiada wymaganiom  specjalistycznych norm: polskiej i europejskiej. Warto dodać, że dostarczane przez Eko House systemy osiągają stopień oczyszczania do 98%, przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej. Proces ten nie wymaga używania dodatkowych preparatów przeznaczonych do biodegradacji ścieków, a oczyszczone ścieki są bezbarwne i bezwonne. Uzyskana w ten sposób woda może zostać ponownie wykorzystana do podlewania ogrodu, spłukiwania toalety lub bez obaw o środowisko naturalne spuszczona bezpośrednio do rowu melioracyjnego lub cieku wodnego.

 

Alternatywa dla szamba i kanalizacji

Jakie rozwiązania ma do dyspozycji inwestor, kiedy w okolicy nie ma systemu kanalizacyjnego? Może zdecydować się na zakup szamba, które w początkowej fazie inwestycji jest relatywnie tanim rozwiązaniem, ale staje się kosztownym w czasie dalszej eksploatacji, ze względu na wydatki związane z koniecznością jego systematycznego opróżniania. Gminy narzucają częstotliwość czyszczenia tego typu zbiorników, a ceny usług związanych z ich wywozem stale rosną.

Tymczasem małe zużycie prądu i potrzeba usuwania nadmiernego osadu czynnego średnio raz na 12 miesięcy sprawiają, że korzystanie z oczyszczalni VH jest wygodne i niedrogie. Dodatkowo, istnieje również możliwość uzyskania dofinansowania inwestycji z programów samorządowych lub wojewódzkich.

 

 

Niezawodność, łatwy montaż i konserwacja

Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków VH Eko House zostały zaprojektowane w celu zapewnienia długotrwałej wydajności i trwałości. Ich prosta, nie zawierająca automatyki konstrukcja oraz zastosowana w nich metoda oczyszczania sprawiają, że są to produkty w zasadzie bezawaryjne. Zbiorniki wykonane są z wytrzymałego polipropylenu, a pozostałe elementy składowe oczyszczalni z trwałych i niekorodujących materiałów. Odpowiednio użytkowane i konserwowane mogą służyć przez wiele lat. Dlatego oczyszczalnie VH Eko House objęte są 15 letnią gwarancją.
Systemy te są również  łatwe w utrzymaniu i obsłudze. Proces oczyszczania odbywa się głównie za pomocą mikroorganizmów, które naturalnie występują w ściekach. Dlatego wymaga minimalnego nadzoru i konserwacji. Okresowych przeglądów, może dokonywać osoba, która zapozna się z instrukcją obsługi. Dodatkowo, dzięki bardzo wysokiemu parametrowi oczyszczania, umiejscowienie urządzenia jest możliwe w zasadzie w każdych warunkach gruntowo-wodnych.  

Produkty Eko House można zamontować bez potrzeby używania ciężkiego sprzętu i niepotrzebnego niszczenia ogrodu, wszystko to za sprawą ich niewielkich rozmiarów i lekkiej konstrukcji.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Biologiczne oczyszczalnie ścieków VH są dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, co pozwala na ich dopasowanie do potrzeb użytkowników i warunków nieruchomości. Systemy mogą być skalowane w zależności od liczby użytkowników i przewidywanej ilości nieczystości. Dostępne są modele, które obsłużą małe i pojedyncze domy, jak i większe kompleksy mieszkaniowe, zakłady pracy czy obiekty gastronomiczne. Firma Eko House oferuje różne modele przydomowych biologicznych oczyszczalni VH, dzieląc je na wersje LIGHT oraz PREMIUM, poszczególne opcje różnią się m.in. budową i kwestiami serwisowymi.

Montaż przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków niesie ze sobą wiele korzyści:
- uniezależnia od tradycyjnych systemów kanalizacyjnych,
- pozwala zminimalizować wpływ na środowisko naturalne,
- wpływa na oszczędność zużycia wody i redukcję kosztów.

Dodatkowo, obsługa i instalacja urządzenia nie powinny sprawiać żadnych problemów. A jaką biologiczną oczyszczalnię ścieków VH wybrać? Najlepiej taką, która najlepiej zaspokoi potrzeby i jest atrakcyjna cenowo. Wśród propozycji Eko House z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie i swojej nieruchomości.

oprac. Małgorzata Bachórz

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.