Odpowiedzialny pracodawca

Odpowiedzialny pracodawca

ZHS HYDROMECH S.A. jest firmą działającą nieprzerwanie od 1993 roku. Przedmiotem działalności firmy jest w szczególności obróbka mechaniczna elementów metalowych oraz montaż urządzeń i konstrukcji. Firma świadczy usługi serwisowe z zakresu hydrauliki siłowej i mechaniki oraz realizuje indywidualne projekty konstrukcyjno-wdrożeniowe. Wykonuje także prace montażowo-serwisowe dla branży morskiej i obronnej. W skład możliwości Spółki wchodzi także projektowanie i wykonywanie układów hydraulicznych do napędu i sterowania maszyn w branży energetycznej.

Flagowym produktem ZHS Hydromech S.A. są mobilne maszty antenowe typu HMM, które mają zastosowanie zarówno w przemyśle obronnym (radiolinie, systemy antydronowe, radary) jak i w zastosowania cywilnych (sieci telefonii komórkowych).

 Hydromech współpracuje z czołowymi uczelniami, co daje możliwość korzystania z ich dorobku naukowego oraz zapewnia stały dostęp do najnowszych rozwiązań technicznych. Wiele projektów realizowanych jest z Politechniką Gdańską, Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa, Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej z Gdyni, Instytutem Techniki Wojsk Lotniczych z Warszawy.

Firma wyróżniona została prestiżową Pomorską Nagrodą Gospodarczą Gryf Gospodarczy, oraz wielokrotnie Złotym Medalem Konkursu Najwyższa Jakość Produktu – Quality International, Złotym Medalem Rzetelności jako firma godna zaufania, najwyżej oceniana przez swoich Klientów. Naczelna Organizacja Techniczna wyróżniła Spółkę Pomorską Nagrodą Jakości. Hydromech jest także laureatem Konkursu Innowacja Roku oraz Górniczy Sukces Roku.

 Firma posiada koncesję MSWiA na wykonywanie produkcji specjalnej dla wojska i policji, wdrożone systemy jakości zgodne z normą ISO 9001:2015 i AQAP 2110:2009.

Z uwagi na wymagającą produkcję dla branży zbrojeniowej RP pracownicy stanowią dla Spółki najważniejszy kapitał. Firma stara się utrzymać pracowników przez wiele lat. Muszą to być jednak osoby lojalne, zaangażowane, skoncentrowane na zadaniach, które mają świadomość jak ważną pracę wykonują szczególnie w obecnej sytuacji (wojna w Ukrainie).

Spółka stara się pozyskać nowych pracowników z dużym wyprzedzeniem. Organizowane są m.in. spotkania z uczniami szkół podstawowych. Celem jest zaprezentowanie różnych opcji zatrudnienia od pracy przy tokarce, montażu elementów do pracy konstruktora czy technologa. Uczniowie mogą na tej podstawie podjąć decyzję jaką szkołę ponadpodstawową chcą wybrać. Często uczniowie ci zgłaszają się do spółki na praktyki oraz docelowo podejmują zatrudnienie.

 Firma stawia na otwartą komunikację oraz buduje przyjazną atmosferę, co umożliwia pracownikom przedstawienie swoich pomysłów, wyrażanie opinii oraz samodzielną inicjatywę. Ponadto Spółka dba o rozwój i dokształcenie pracowników. Kierownicy poszczególnych komórek organizacyjnych są odpowiedzialni za określenie potrzeb w zakresie szkoleń. W analizie potrzeb pracowników pomagają karty stanowisk pracy, w tym informacje o wymaganych kwalifikacjach i umiejętnościach, a także okresowe oceny pracownicze.

 


Jest wielu pracowników związanych z firmą od wielu lat, co świadczy o poczuciu bezpieczeństwa zatrudnienia, identyfikacji z firmą.

Zatrudniani są ojcowie, z czasem ich synowie, a wnukowie przychodzą na praktyki szkolne.  Wszyscy są traktowani sprawiedliwie i włączani w inicjatywy organizacji, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

Organizowane są spotkania integracyjne takie jak „wigilia”, czy grill firmowy. Firma przyjmuje na staże i praktyki zawodowe uczniów szkół wyższych oraz technicznych, którzy po ukończeniu szkoły zgłaszają się z chęcią podjęcia zatrudnienia w firmie.

ZHS Hydromech S.A. to przyjazne miejsce pracy zarówno dla młodych jak bardzo dojrzałych osób. Współpraca pomiędzy przedstawicielami różnych grup wiekowych przynosi wymierne efekty. Praktyczne doświadczenie starszych pracowników to najcenniejsze wsparcie dla młodych. Z drugiej strony biegła znajomość komputera, programów projektowych, najnowszych technik obróbki to elementy, które wnoszą młodzi pracownicy. Cenimy i wspieramy osoby, które mimo iż osiągnęły wiek emerytalny dalej mają siłę i ochotę do pracy.  

Misją Spółki jest to, by praca sprawiała pracownikom radość i dawała satysfakcję we wszystkich aspektach.

Hydromech ma być miejscem pracy, do którego przychodzi się z chęcią, pracuje z satysfakcją i poczuciem odpowiedzialności za losy firmy.

Firma została nominowana do Programu „Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2022”, w kategorii Dobry Pracodawca.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.