Poliuretan w dociepleniach Komfort i skuteczność izolacyjna

Poliuretan w dociepleniach Komfort i skuteczność izolacyjna

Przeciętny człowiek ma nieustanną styczność z wyrobami zawierającymi poliuretan. Obecny jest on w materacach łóżek, fotelach domowych i samochodowych, podeszwach butów, sprzęcie sportowym, a także lodówkach i bojlerach, bo pianka poliuretanowa to wygoda i komfort cieplny.


Czołowym polskim producentem pianki poliuretanowej do izolacji domów metodą natrysku jest gnieźnieński ULTRAPUR. – Firma powstała w 2014 r. w odpowiedzi na rosnące oczekiwania w zakresie efektywności energetycznej budynków – podkreśla Artur Papis, Prezes Zarządu ULTRAPUR Sp. z o.o., i dodaje: – Obiekty ocieplone pianką poliuretanową zużywają dwa razy mniej energii cieplnej, niż te, w których zastosowano inne rodzaje termoizolacji. Także z uwagi na czas i ekonomikę pracy (na przykład termoizolację poddasza o powierzchni 200 m2 można przeprowadzić w ciągu zaledwie kilku godzin) materiał ten zdobywa coraz to większe grono zwolenników. Jej najważniejszymi zaletami, oprócz właściwości izolacyjnych, są wyjątkowa szczelność i nieprzewiewność oraz łatwość i bezpieczeństwo zastosowania (nie pyli, nie emituje przykrego zapachu, nie posiada właściwości uczulających). Poliuretan aplikowany w formie piany wypełnia w sposób ciągły najdrobniejsze szczeliny i zagłębienia. Izolację wyróżnia także wyjątkowa trwałość i wieloletnia żywotność, bez zmian właściwości fizycznych.

Technolodzy ULTRAPUR opracowali kilka rodzajów pianek do izolacji poszczególnych elementów domów: ścian, stropów, fundamentów, podłóg i dachów płaskich. Pianki te są ciągle ulepszane, a w zależności od potrzeb wykonawcy, producent może dostosować odpowiednie rozwiązanie tak, aby produkt maksymalnie spełniał oczekiwaną funkcję.

ULTRAPUR produkuje także chemiczne komponenty poliuretanowe dla branż meblarskiej, samochodowej i medycznej. Na tej samej bazie firma produkuje również kleje poliuretanowe, w tym do układania chodników z kamienia do zastosowania na zewnątrz.

Wszystkie systemy ULTRAPUR powstają w Polsce w oparciu o zaplecze technologiczne, umożliwiające wytworzenie i dostawę towaru do odbiorcy w ekspresowym terminie do 3 dni roboczych. Nowoczesny, w pełni automatyczny zakład produkcyjny posiada także dwa doskonale wyposażone laboratoria badawcze. Ponadto produkty są atestowane przez laboratoria zewnętrzne – Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Techniki Budowlanej.

– Nasze poliuretanowe pianki bronią się same i systematycznie zyskują coraz większe grono zwolenników, zarówno wśród właścicieli domów, jak i firm deweloperskich, budowlanych i remontowych. Rokrocznie podwajamy moce produkcyjne, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku – podsumowuje  prezes A. Papis.

 

Joanna Chrustek, Jacek Majewski

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.