Poznaj najczęstsze problemy przy zakładaniu firmy

Poznaj najczęstsze problemy przy zakładaniu firmy


Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to duża odpowiedzialność. Przestawienie się z pracy na etacie na rzecz zarządzania firmą może być kłopotliwe, w szczególności w pierwszych dniach po rejestracji w CEIDG. Co zrobić, aby maksymalnie ograniczyć możliwość pojawienia się problemów już na samym początku? I jakie udogodnienia dla przedsiębiorców może zaproponować bank?

Dopełnienie formalności

Najczęstszą bolączką, z jaką muszą zmierzyć się osoby, które chcą rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej, są formalności. Wciąż nie wszyscy przyszli przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że do założenia firmy wcale nie musimy udawać się do odpowiedniego urzędu. Możemy znacznie oszczędzić na czasie dzięki wypełnieniu wniosku online. Niestety, wiele osób próbujących wypełnić wniosek na stronie CEIDG, ostatecznie i tak musi wybrać się do urzędu. Ma na to wpływ brak intuicyjności platformy oraz fakt, że lubi się ona zawieszać. Na szczęście istnieje jeszcze jedna opcja, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy – rejestracja firmy za pośrednictwem platformy iPKO lub aplikacji mobilnej IKO.

Uzupełnianie wniosku

Wypełnianie wniosku o rejestrację firmy nie należy do trudnych zadań, jednak możemy mieć w trakcie pewne wątpliwości. Najwięcej problemów raczkującym przedsiębiorcom sprawiają sekcje dotyczące prowadzonej księgowości, sposobu opodatkowania działalności oraz adresów, jakie trzeba podać we wniosku. Na szczęście podczas rejestracji każdy klient PKO Banku Polskiego może skorzystać z darmowej rozmowy z konsultantem specjalizującym się w otwieraniu działalności. Podczas rozmowy z pracownikiem banku możemy zapytać go o wszystkie niejasne kwestie – z pewnością otrzymamy ekspresową i rzeczową pomoc.

Konto firmowe

Kolejnym z problemów, z jakimi musi mierzyć się każdy przedsiębiorca, jest wybór najlepszego konta firmowego. PKO Bank Polski przygotował specjalną ofertę dla przedsiębiorców, dzięki której zarządzanie finansami firmy będzie proste i przyjemne. Konto firmowe jest bezpłatne aż przez pierwszych 6 miesięcy. Nie musisz zatem martwić się o opłaty w czasie gdy dopiero rozkręcasz swoją działalność. Dodatkowo wraz z kontem firmowym PKO Banku Polskiego otrzymujesz darmowe przelewy w IKO. Jest to zdecydowanie coś, co wyróżnia ofertę PKO na tle innych polskich banków.

Nieprzewidziane wydatki

Może okazać się, że zaraz po założeniu działalności potrzebujesz dodatkowych funduszy na wydatki, których wcześniej nie przewidziałeś. Skąd wziąć pieniądze, skoro dopiero co otworzyłeś firmę i nie przyjąłeś jeszcze zbyt wielu płatności Z pomocą może przyjść PKO Konto Firmowe, dzięki któremu możesz otrzymać aż 1000 zł debetu na samym początku działania firmy. Ta opcja pozwoli ci w szybki i łatwy sposób zdobyć dodatkowe fundusze. Zdecydowanie warto skorzystać!

Problemy prawne

Jednym z obowiązków każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie firmy zgodnie z prawem. Niestety w dzisiejszych czasach, przy natłoku często sprzecznych informacji, trudno jest mieć pewność, że nie łamiemy przepisów. Naruszenia mogą dotyczyć np. umów z pracownikami, regulaminów na stronie internetowej, kwestii formalizacji współpracy B2B oraz wielu innych aspektów prowadzenia działalności. Na szczęście klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać ze specjalistycznych usług oferowanych przez swoich partnerów. Jedną z nich są internetowe porady prawne w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki nim zawsze będziesz pewny legalności swoich działań.

 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.