Przyjazne dla delikatnej skóry niemowląt

Przyjazne dla delikatnej skóry niemowląt

Pieluszki to podstawowy element wyprawki dla noworodka. Przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na to czy wybrana marka jest bezpieczna dla skóry dziecka i przyjazna środowisku.
Ekologiczne pieluszki jednorazowe to świetny wybór dla rodziców,  którzy szukają alternatywy dla komercyjnych produktów higienicznych. Artykuły te stale zyskują na popularności, są wykonane z bezpiecznych materiałów, nie odparzają oraz co istotne zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii.


Jedną z najbardziej uznanych marek pieluszek ekologicznych jest Bambo Nature, projektowana i wytwarzana w Skandynawii przez firmę Abena. Jej artykuły charakteryzują się świetnym dopasowaniem, elastycznym i miękkim celulozowym wkładem oraz bardzo dużą chłonnością. A w ich produkcji używane są wyłącznie materiały przyjazne dla skóry i środowiska.

Naturalne i bezpieczne

Proces produkcji pieluszek Bambo Nature jest pozbawiony potencjalnie niebezpiecznych dodatków, jak parabenów, perfum, barwników i innych. Ich skład został opracowany tak, aby produkt nie podrażniał i był maksymalnie naturalny. Potwierdzają to otrzymane przez markę uznane międzynarodowe znaki m.in. „Asthma Allergy Nordic” przyznawane przez stowarzyszenie zrzeszające organizacje zajmujące się astmą i alergiami w Norwegii, Szwecji i Danii oraz „Dermatologically Tested”,  przyznawane produktom, które stwarzają najmniejsze możliwe ryzyko wywołania alergii lub podrażnienia skóry.

Produkty marki Bambo Nature zostały w tym roku wyróżnione tytułem „Eko Marka 2021 – Jakość, Zaufanie, Renoma” wskazującym  artykuły i usługi  przyjazne środowisku, charakteryzujące się naturalnym składem, wysoką jakością, proekologicznym przekazem oraz ugruntowaną  pozycją rynkową producenta.

Zrównoważony proces produkcji

Dla producenta marki Bambo Nature bardzo istotne jest maksymalne minimalizowanie swojego negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W tym celu spółka ustaliła szczegółowe kryteria, uwzględniające cały cykl, któremu produkt podlega – od surowca, poprzez konsumpcję, aż do momentu kiedy staje się odpadem. Pod uwagę wzięto również wszystkie procesy oraz relacje biznesowe firmy. Dystrybutorzy, spółki zależne, zleceniodawcy oraz pracownicy w  codziennych działaniach mają za zadanie uwzględnianie swojego oddziaływania na zasoby naturalne. Dodatkowo wszyscy dostawcy są testowani i kontrolowani przez niezależne ośrodki, które potwierdzają jakość oraz pochodzenie dostarczanych surowców.

Dbałość o środowisko naturalne w procesie produkcji oraz w wyrobach Bambo Nature zostały ocenione przez znaczące instytucje zewnętrzne i potwierdzone licznymi odznaczeniami, m.in. prestiżowym tytułem „Nordic Ecolabel” (Skandynawski Znaki Ekologiczny), oraz znakiem „FSC”,  poświadczającym, iż pulpa celulozowa użyta w pieluszkach pochodzi ze zrównoważonego leśnictwa, z terenów, gdzie więcej drzew jest sadzonych, niż wycinanych.

Produkty marki zostały również opatrzone europejskim oznakowaniem „EU Ecolabel”  tzw. „EU Flower”, który potwierdza, że najlepsze decyzje dla środowiska są podejmowane na każdym etapie cyklu danego artykułu, od surowców po produkcję, poprzez pakowanie i transport, aż do sposobu wykorzystania i utylizacji.

Dodatkowo opakowania pieluszek wytwarzane są tzw. zielonego polietylenu (I'm greenTM), pochodzącego z materiału odnawialnego – trzciny cukrowej, w przeciwieństwie do tradycyjnej folii, uzyskiwanej z surowców kopalnych.  Dodatkowym atutem zastosowania trzciny jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych podczas jego produkcji.

Wszystkie produkty z rodziny Bambo Nature są produkowane w Skandynawii przez spółkę Abena, która jest także międzynarodowym dystrybutorem artykułów medycznych i jednym z najstarszych producentem pieluszek w Europie. W ofercie firmy znaleźć można również środki higieny osobistej oraz kosmetyki do mycia i pielęgnacji ciała.

Więcej o produktach marki: https://www.bambonature.pl/

oprac. Małgorzata BachórzABENA Institutions Holding A/S została założona w roku 1953 w Danii, tam również znajduje się siedziba firmy. Spółka obecnie zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w 80 krajach.
W Polsce Abena działa od 15 lat, zajmuje się dystrybucją artykułów higienicznych m.in. pieluszek dla dzieci, pieluchomajtek, podkładów higienicznych itp. W październiku 2010 roku  firma  została członkiem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych, spółka należy również do Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Czytaj o EFB 2020