Wybierz to, co najlepsze dla skóry Twojego dziecka

fot. Muumi Baby

Gdy zbliża się dzień, w którym w domu ma pojawić się niemowlę, musimy właściwie się do tego przygotować i zakupić niezbędne do jego pielęgnacji akcesoria i artykuły higieniczne. Wśród nich powinny znaleźć się również pieluchy. I tutaj często pojawia się pytanie czy wybrać te komercyjne, jednorazowe czy też ekologiczne?

Bardzo istotne jest to, aby produkty, po które sięgamy w pielęgnacji dziecka były delikatne, pozbawione potencjalnie niebezpiecznych, chemicznych dodatków, które mogą podrażnić jego delikatną skórę.

W celu uzyskania białej barwy celuloza w niektórych jednorazowych pieluchach jest wybielana chlorem. Udowodniono, że jako produkt uboczny wydziela on dioksyny, jedne z najbardziej toksycznych i wysoce rakotwórczych substancji. Dodatkowo, pieluszki mogą zawierać m.in. ftalany stosowane do uelastycznienia materiału, dużą ilość superchłonnych polimerów, które absorbują wilgoć, różne barwniki i substancje zapachowe. Wszystkie te składniki mogą negatywnie wpływać na skórę i wywołać alergię oraz inne problemy zdrowotne. Dlatego warto wybierać artykuły higieniczne, które są pozbawione tych dodatków i przez to przyjazne zarówno dla skóry jak i środowiska naturalnego.

Jednak często pojęcie pieluchy ekologiczne, kojarzone jest z produktami wielorazowego użytku, które trzeba prać oraz znaleźć dodatkowe miejsce na ich suszenie. Ich wykorzystywanie wymaga dodatkowej pracy i czasu, co może skutecznie zniechęcić do ich stosowania. Dlatego dla rodziców, którzy szukają alternatywy dla komercyjnych pieluszek, jak również chcą dbać o ekologię, świetnym wyborem mogą być wykonane z materiałów organicznych pieluchy jednorazowe marki Muumi Baby. Produkty te z roku na rok zyskują na popularności w naszym kraju, czego dowodem jest przyznane im prestiżowe godło Dobra Marka 2022 - Jakość, Zaufanie, Renoma.
Ale dlaczego warto wybrać właśnie tę markę i co oznacza, że jej używanie jest korzystne dla nas i środowiska?

Przyjazne dla delikatnej skóry

Podstawowym celem marki Muumi Baby jest tworzenie pieluszek, które są hipoalergiczne i odpowiednie dla wrażliwej skóry niemowląt, a także środowiska naturalnego. Dlatego wszystkie surowce użyte do ich produkcji są starannie dobierane, tak aby finalny wyrób nie zawierał żadnych substancji chemicznych (tj. chlor), zapachowych, glifosatów,  balsamów, dioksan oraz substancji ropopochodnych, które mogłyby wywołać uczulenie.

Warto dodać, że pieluchy Muumi Baby otrzymały akceptację Fińskiej Federacji Alergii, Skóry i Astmy. Na ich opakowaniach znajduje się etykieta Allergy Label, która oznacza, że są odpowiednie dla bardzo wrażliwej skóry, nawet tej z AZS (atopowym zapaleniem skóry).


Przyjazny skład

Głównym materiałem chłonnym stosowanym w pieluszkach Muumi Baby jest czysta, w 100 proc. biodegradowalna, pochodząca z fińskich lasów celuloza. Posiada ona certyfikat Forest Stewardship Council (FSC), który potwierdza, że jest ona pozyskiwana ze świadomie i odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych. Dodatkowo surowiec ten wybielany jest za pomocą w 100 proc. czystego tlenu. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie zarówno dla skóry niemowląt, jak i środowiska.

Znajdujący się we wnętrzu pieluchy wkład chłonny jest owinięty włókniną, która ma właściwości przepuszczające wodę i odpychające. Szybka absorpcja płynów i ich zatrzymanie wewnątrz produktu są bardzo istotne ze względu na ryzyko wystąpienia podrażnień. Opracowany i opatentowany przez Muumi Baby system rozprowadzania wilgoci, zapewnia doskonałą chłonność oraz pozwala na znacznie zmniejszenie poziomu stosowanych w produkcji polimerów superchłonnych (SAP). Obecnie tylko niewielka ich ilość jest mieszana z celulozą w warstwie chłonnej pieluszki. Płyn jest rozprowadzany równomiernie, skóra pozostaje sucha, a zapachy zneutralizowane.

Elementy pieluszek, które stykają się ze skórą dziecka, są wytworzone z miękkiego materiału roślinnego lub włókna, które również posiada certyfikat FSC oraz właściwości absorbujące i wodoodporne. Dodatkowo, wszystkie stosowane w produktach Muumi Baby kleje są w pełni bezpieczne i zatwierdzone przez Agencję Żywności i Leków (FDA), czyli mogą być również używane w przemyśle spożywczym.


Przyjazne dla środowiska

Dla producenta pieluszek Muumi Baby bardzo ważną kwestią jest to, aby wyroby te w żaden sposób nie szkodziły przyrodzie. Dlatego stale pracuje nad tym, by były w jak najwyższym stopniu biodegradowalne.

Cykl życia pieluch został zaprojektowany tak, aby jak najmniej obciążać środowisko, zgodnie z kryteriami przyznanego im znaku Nordic Swan Ecolabel. Certyfikat ten potwierdza, że produkty nim oznaczone nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia lub przyrody.

Firma bierze pod uwagę cały cykl życia swojego wyrobu, od surowca po produkcję i utylizację. Artykuły Muumi Baby są wykonane ze starannie wyselekcjonowanych, czystych i bezpiecznych surowców. Fińska celuloza jest całkowicie wolna od chloru, dzięki czemu pieluchy można później wykorzystać jako surowiec energetyczny lub swobodnie wyrzucić jak odpad domowy. Dodatkowo ich opakowania mogą zostać ponownie wykorzystane na przykład jako worki na śmieci.

Muumi Baby dokłada również wszelkich starań, aby proces produkcyjny pieluszek nie powodował powstawania odpadów na wysypiskach. Wszystkie pozostałości są poddawane recyklingowi lub spalaniu w celu wytworzenia dodatkowej energii. Ponadto cykl ten nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji do atmosfery ani wód.  

Do produkcji stosowana jest wyłącznie certyfikowana energia wodna, która nie emituje do środowiska zbędnych emisji dwutlenku węgla. A ciepło wytworzone w procesie kierowane jest do ogrzewania zakładu produkcyjnego. Dodatkowo, obie fabryki Muumi Baby jako źródło energii wykorzystują również fotowoltaikę.


Najlepszy wybór  

Pieluszki Muumi Baby to bardzo dobry wybór dla dziecka i środowiska naturalnego, ponieważ wszystkie surowce używane do ich produkcji spełniają rygorystyczne kryteria ustanowione przez wspomniane już, niezależne organizacje jak FSC, Nordic Swan Ecolabel oraz Fińską Federację Alergii, Skóry i Astmy.

Dodatkowo produkty te są po prostu uwielbiane przez najmłodszych! Są bardzo wygodne i niezwykle przewiewne, a ich elastyczny materiał zapewnia perfekcyjne dopasowanie do ciała. Szeroki zakres rozmiarów sprawia natomiast, że Muumi Baby mogą towarzyszyć naszym pociechom już od pierwszych dni życia. Dodatkowym atutem jest również ich oryginalny design, na każdej pieluszce zobaczymy mieszkańców Doliny Muminków, którzy z pewnością wywołają uśmiech na twarzy brzdąca.

Wybór postaci Muminków jest również nieprzypadkowy – po pierwsze, tak jak produkty Muumi Baby pochodzą z Finlandii, ale co ważniejsze - wartości, takie jak szacunek dla środowiska, równość i tolerancja zawarte w historiach stworzonych przez ich autorkę Tove Jansson, są również misją twórców tych pieluszek.

Więcej o produktach: https://muumibaby.pl/

oprac.  Małgorzata Bachórz

 


Muumi Baby jest rodzinną firmą i jedynym producentem jednorazowych ekologicznych pieluszek w Finlandii. Spółka posiada ponad 40-letnie doświadczenie w branży. W dwóch fabrykach, zlokalizowanych w miejscowościach Tammisaari i Veikkola zatrudnia prawie 100 specjalistów. W firmie nadal pracują następcy Raimo Nourtie, twórcy pieluszek Muumi Baby, a ich kolejne pokolenie z radością testuje wymyślone przez pradziadka produkty.

Firma nieustannie angażuje się w pracę nad rozwojem swoich produktów, tak aby były coraz bardziej przyjaznych dla skóry i środowiska.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem marki jest firma Daltra Sp. z o.o.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.