Dymisja w ciszy gabinetów

Dymisja w ciszy gabinetów

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że nie znajduje się już w rządzie Mateusza Morawieckiego. Prezes PiS zdradził jednocześnie, kto będzie jego następcą na stanowisku wicepremiera.

W rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński został zapytany, czy podjął decyzję, kiedy opuści Radę Ministrów. - Już w tej chwili nie jestem w rządzie. Wniosek o odwołanie już złożyłem do premiera i został on przyjęty. O ile mi wiadomo, to prezydent też go podpisał - podkreślił Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zaznaczył też, że udało mu się zrealizować zakładane cele. - Choć nie będę ukrywał, że w tym planie nie było wojny, choć był on przygotowywany na ewentualność wojny - dodał prezes PiS.
Sądzę, że w tym czasie zapadły te najważniejsze decyzje odnoszące się do tego, by Polska uniknęła bardzo trudnego losu - kontynuował Kaczyński.

 
Prezes PiS spostrzegł, że wojna sprawiła, iż zasiadał w rządzie dłużej, niż początkowo planowano. - Miałem być o cztery miesiące krócej w rządzie, ale wybuchła wojna w Ukrainie. Dzisiaj przebieg wojny jest taki, że nie wiadomo, kiedy się ona skończy - zauważył szef PiS.

Teraz  prezes chce się skupić na swojej partii. - Chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy - wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy. Jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy - podsumował.

Kaczyński wskazał swojego następcę w roli wicepremiera. Ma nim zostać Mariusz Błaszczak. Prezes PiS twierdzi, że to "naturalna decyzja" – czytamy w informacji.   (jmk)

Foto: Wydarzenia w INTERIA.PL - Interia
Źródło: pap.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.