W drugi dniu Forum Ekonomicznego uczestnicy wypowiadali się w szeregu tematów związanych z gospodarką, zarządzaniem oraz polityką zdrowotną.
Drugi dzień XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu przepełniony był panelami i dyskusjami związanymi z transformacją energetyczną w kierunku elektrowni jądrowych, a także kształcenia kadr w tym zakresie. Poznaliśmy opinię ekspertów nie tylko na temat projektu pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, która powstanie w nadmorskiej gminie Choczewo, ale także sieci małych reaktorów modułowych SMR – czytamy w informacji.
Jaka jest rola kobiet w biznesie – kobiety biznesu o swojej drodze do sukcesu i perspektywach rozwoju? W jaki sposób zmiany społeczne i zmiany na rynku pracy sprzyjają równouprawnieniu i rozwojowi kariery? Jakie są cechy i style zarządzania w biznesie? Kobiety liderki w takich branżach, jak nieruchomości, zdrowie, technologie, edukacja, TSL – omawiano w debacie.
Jesteśmy obecni w Polsce 45 lat i mam nadzieję, że będziemy obecni w przyszłości – mówił Krzysztof Kępiński, dyrektor relacji zewnętrznych i rynku publicznego szczepionek GSK Polska.
Nieświadoma konsumpcja energii przez przedsiębiorstwa będzie bardzo kosztowna, grozi nawet utratą konkurencyjności – mówił Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric na obszar Europy Środkowo-Wschodniej.
Jakie są kluczowe determinanty tego, aby podejście państwa w obszarze kształtowania ekonomiki zdrowia można było określić jako pragmatyczne? – dyskutowano
Debata nad dostępem do Internetu jako prawem człowieka nabiera tempa w obliczu rewolucji cyfrowej. Dostęp do Internetu jest uważany za istotny dla wolności wyrażania opinii i rozwoju. Współpraca między rządami a operatorami jest kluczowa dla powszechnego dostępu i cyfrowej kompetencji – stwierdzili uczestnicy Kongresu.
W dzisiejszej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, organy regulacyjne stoją przed wyzwaniem dostosowania się do szybkich zmian rynkowych. Wspólny namysł biznesu i organów legislacyjnych zagwarantuje stworzenie środowiska w którym biznes będzie kwitł. Między innymi w sektorach telekomunikacji, ubezpieczeń, finansów i energetyki istnieją zagrożenia wynikające z nadregulacji czy niewystarczającego regulowania – omówiono.
Wśród biznesu rośnie świadomość konieczności działań na rzecz minimalizowania wpływu prowadzonej działalności na środowisko. Coraz więcej firm aktywnie działa w tym zakresie, pracując na rzecz domykania obiegu wykorzystywanych zasobów, a także wskazując konkretne terminy osiągnięcia neutralności klimatycznej w swojej działalności. W jaki sposób biznes może współpracować na rzecz ograniczania wpływu na środowisko, w jaki sposób państwo może wspomóc te działania? – udzielano odpowiedzi. (jmk)