Kary dla operatorów za brak rozsyłania alertów

Kary dla operatorów za brak rozsyłania alertów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce zmienić system alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniach. Operatorzy, którzy nie będą chcieli rozsyłać takich wiadomości, zostaną ukarani — pisze Businessinsider.com.pl za "Rzeczpospolitą".


MSWiA chciałoby wprowadzić tzw. opcję z nadawaniem komórkowym (ang. cell broadcast). Jak tłumaczy gazeta, to usługa polegająca na rozsyłaniu informacji (przypominających SMS-y) do abonentów sieci znajdujących się w zasięgu jednej stacji bazowej BTS.

Z projektu ustawy, o którym pisze „Rz” wynika, że MSWiA chce nałożyć na operatorów "ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej" obowiązek dystrybucji komunikatów w technologii cell broadcast, na określonym obszarze, w ciągu co najmniej jednej godziny od momentu wystosowania żądania i powtórzenia wiadomości.

"Resort zakłada wręcz możliwość nałożenia przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej kary w wysokości do 1 proc. przychodu w przypadku niewywiązania się operatora mobilnej publicznej sieci telekomunikacyjnej z obowiązku dystrybucji ostrzeżeń publicznych" — napisano w dzienniku. (jmk)

Foto: Business Insider
Źródło: / Businessinsider.com.pl / Rp.pl /

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.