David Grann „Biała ciemność” - bestseller „New York Timesa”. Dziś premiera

David Grann „Biała ciemność” - bestseller „New York Timesa”. Dziś premiera

David Grann, „Biała ciemność”
Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska

Premiera: 5 maja

Bestseller „New York Timesa”. Nowa książka jednego z najważniejszych współczesnych autorów literatury faktu.
W 1914 roku Ernest Shackleton wyruszył w wyprawę transantarktyczną. Jej celem było przejście pieszo Antarktydy od Morza Weddella do Morza Rossa. Statek, którym podróżowali członkowie ekspedycji, został jednak zmiażdżony przez kry lodowe 160 kilometrów od lądu. Zaczęła się walka o przetrwanie, a dzięki determinacji Shackletona wszyscy członkowie wyprawy przeżyli.
W 2008 roku Henry Worsley, wnuk Franka Worsleya, dowódcy statku Shackletona, powtórzył trasę legendarnego polarnika, którą ten przebył dla ratowania załogi. Siedem lat później 55-letni Henry pożegnał się z rodziną i rozpoczął swoją najbardziej niebezpieczną misję: samotną pieszą wędrówkę po Antarktydzie.

David Grann opowiada niezwykłą historię Worsleya z intensywnością i siłą, które sprawiły, że został nazwany „po prostu najlepszym współczesnym autorem literatury faktu”. Zilustrowana ponad pięćdziesięcioma oszałamiającymi zdjęciami z podróży Worsleya i Shackletona Biała ciemność jest urzekającą historią o miłości, odwadze i o człowieku, który postanowił zbadać granice ludzkich możliwości.

David Grann (ur. 1967) – amerykański dziennikarz i pisarz, autor książek reportażowych, od 2003 związany z „New Yorkerem”. W Polsce ukazały się dwie się jego książki: Zaginione miasto Z (W.A.B. 2010) i Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI (W.A.B. 2018). Na podstawie tej drugiej powstaje ekranizacja w reżyserii Martina Scorsese. W rolach głównych wystąpią Leonardo DiCaprio i Robert De Niro.
    
Książka dostępna na empik.com

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o, ul. Domaniewska 48 02-672 Warszawa, 
tel. 22 828 98 08

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.