Książki na sierpień Wydawnictwa Zysk i S-ka!

Książki na sierpień Wydawnictwa Zysk i S-ka!

Sezon urlopowy w pełni, zatem czas przedstawić garść nowości które Wydawnictwo Zysk i S-ka szykuje na drugą część wakacji.
Na początek długo wyczekiwane wydanie "Wśród gwiazd" Brandona Sandersona w nowej, twardej oprawie graficznej!
Dla wielbicieli powieści obyczajowych oraz romansów dwie pozycje: "Długie beskidzkie noce" Izabeli Skrzypiec-Dagnan to opowieść o tym, że nawet po najdłuższej nocy nadchodzi wreszcie świt oraz "Amerykańskie księżniczki. Jej Królewska Mość" Katharine McGee to kontynuacja serii, w której Ameryka musi przygotować się na zmiany - nadchodzi pierwsza królowa USA!
Miłośnikom literatury pięknej polecamy "Perswazje" Jane Austen - wnikliwy portret angielskiej szlachty początku XIX wieku.
Gordon Dryden i Jeannete Vos w tytule "Rewolucja w uczeniu" przedstawiają sposoby jak myśleć szybciej i sprawniej oraz z łatwością przyswajać nowe dziedziny wiedzy.
"Ciało. Instrukcja dla użytkownika". Edycja ilustrowana Billa Brysona, to obowiązkowa instrukcja obsługi człowieka.
"Krótko po męsku" to trzecia część trylogii Adama Szulca o fryzjerstwie męskim.
Ostatnią sierpniową nowością jest "Pisarz wobec nicości i kłamstwa. Szkice o twórczości Bronisława Wildsteina" pod redakcją Wiesława Ratajczaka.

Wśród Gwiazd
Brandon Sanderson

Tytuł oryginału: Starsight
Przekład: Zbigniew Królicki
Stron: 550
Format: 140x205 mm
Wydanie: I w tej edycji
Oprawa: twarda

Przez całe życie Spensa marzyła o lataniu. Chciała dowieść, że jest równie dzielna jak jej ojciec.Została pilotem, ale wtedy odkryła druzgocącą prawdę o swoim ojcu. Plotki o jego tchórzostwie okazały się prawdziwe ‒ zdezerterował w trakcie bitwy z Krellami. A w zasadzie jeszcze gorzej,bo zwrócił się przeciwko swoim i ich zaatakował.

Dziewczyna jest pewna, że kryje się za tym coś więcej. Jest przekonana, że cokolwiek przydarzyło się ojcu w jego myśliwcu, może także zdarzyć się jej. Kiedy przedostała się za pierścień fortów broniących jej planetę, usłyszała gwiazdy ‒ i było to przerażające przeżycie. Spensa odkryła, że wszystko, czego uczono ją o jej świecie, jest kłamstwem. A do tego odkrywa również kilka faktów o sobie ‒ i jeśli będzie musiała, poleci na koniec galaktyki, żeby ocalić ludzkość…

Kontynuacja bestsellerowej powieści Do Gwiazd

 

Długie beskidzkie noce
Izabela Skrzypiec-Dagnan

Stron: 352
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Nawet po najdłuższej nocy nadchodzi wreszcie świt.

Późną jesienią Jaśmina Mazur wraz z dwójką dzieci powraca do domu w Beskidach. Mimo że z tym miejscem wiąże się wiele bolesnych wspomnień, kobieta liczy na to, że właśnie tu uda jej się ułożyć życie na nowo. Minął ponad rok od odejścia jej ukochanego i Jaśmina czuje, że czas rozpocząć kolejny rozdział.

Trudne doświadczenia nie dają jednak tak łatwo o sobie zapomnieć. Targana skrajnymi nastrojami, gubiąca się w domysłach, Jaśmina walczy, by wreszcie stanąć na nogi. Dla swoich synów, a przede wszystkim dla siebie. A wszystko to w malowniczej górskiej okolicy, z nowo poznanymi ludźmi u boku.

 

Amerykańskie księżniczki. Jej Królewska Mość
Katharine McGee

Tytuł oryginału: American Royals II. Majesty
Tłumacz: Paweł Dembowski
Stron: 424
Format: 140 x 205 mm
Seria: Amerykańskie księżniczki (t. 2)
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Czy Ameryka jest gotowa na swoją pierwszą królową?

Władza odurza. Jak pierwsza miłość, potrafi sprawić, że brak ci tchu. Księżniczka Beatrycze urodziła się z ogromną władzą, księżniczka Samanta z nieco mniejszą. Niektórzy, jak Nina Gonzalez, wciągani są w jej wir, a inni starają się wyszarpać ją dla siebie. Tak, mowa właśnie otobie, Daphne Deighton.

Podczas gdy Ameryka zaczyna przyzwyczajać się do królowej jako głowy państwa, Beatrycze usiłuje pogodzić się z tym, jak wiele musiała utracić, gdy zyskała koronę. Samanta podtrzymuje wizerunek „imprezowej księżniczki”... być może tym razem z imprezowym księciem u boku. Nina robi wszystko, by unikać pałacu – i księcia Jeffersona. Tymczasem misternym planom Daphne Deighton, chcącej poślubić Jeffersona, zagraża niebezpieczny sekret.
Nastały nowe rządy...

Jeśli lubisz wiedzieć, co słychać u księcia Harry’ego i Meghan lub Williama i Kate, z pewnością zaciekawi cię kontynuacja bestsellera „New York Timesa”, dziejącego się w świecie, w którym Ameryka także ma rodzinę królewską, z własnymi dramatami i złamanymi sercami.


Perswazje
Jane Austen

Tytuł oryginału: Persuasion
Tłumacz: Katarzyna Krawczyk
Stron: ok. 312
Format:140x205 mm
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda

Wnikliwy portret angielskiej szlachty początku XIX wieku i porywający romans z elementami powieści psychologicznej

Anne Elliot, wrażliwa i delikatna bohaterka powieści, za namową rodziny zerwała zaręczyny z kapitanem Frederickiem Wentworthem. Zrozpaczony młody człowiek wrócił na morze, a Anne mimo wszystko dochowała wierności ukochanemu i pozostała samotna. Jednak po wielu latach los znów zetknął ich ze sobą i teraz Anne musi dokonać trudnego wyboru i odpowiedzieć na pytanie: czy dać miłości kolejną szansę?

Perswazje to ostatnia powieść obyczajowa znakomitej angielskiej pisarki Jane Austen, wydana już po jej śmierci. Książka doczekała się kilku ekranizacji, z których najnowsza miała premierę w 2022 roku na platformie Netflix.

 

Rewolucja w uczeniu
Gordon Dryden, Jeannete Vos

Tytuł oryginału: The Learning Revolution
Przekład: Bożena Jóźwiak
Stron: 630
Format: 160x230 mm
Wydanie: I w tej edycji
Oprawa: miękka

Wyjątkowa książka, która uczy, jak myśleć szybciej i sprawniej oraz z łatwością przyswajać nowe dziedziny wiedzy i błyskawicznie opanowywać języki obce

Rewolucja w uczeniu, niemal zaraz po publikacji okrzyknięta światowym bestsellerem,przełamuje obiegowe poglądy na temat granic zdolności poznawczych człowieka. To, co dawniej wydawało się niewykonalne – jak przeczytanie kilkuset stron w ciągu godziny lub nauczenie się obcego języka przez jeden miesiąc – dziś okazuje się możliwe. Co więcej, mnóstwo ludzi już korzysta z tych umiejętności w praktyce. Każdy może je zdobyć w stosunkowo krótkim czasie, opanowując kilkadziesiąt skutecznych technik przyswajania i porządkowania informacji.

 

Ciało. Instrukcja dla użytkownika. Edycja ilustrowana
Bill Bryson

Tytuł oryginału: The Body Illustrated. A Guide for Occupants
Przekład: Aleksander Wojciechowski
Stron: 560
Format: 189x246 mm
Wydanie: I w tej edycji
Oprawa: twarda z obwolutą

Całe życie tkwimy w jednym ciele, a mimo to większość z nas właściwie nie ma zielonego pojęcia, jak ono działa i jakie procesy w nim zachodzą.

W światowym bestsellerze Ciało Bill Bryson wyrusza w podróż mającą na celu dokładne zbadanie tajników funkcjonowania ludzkiego ciała, i wkrótce odkrywa, że jest ono nieskończenie bardziej złożone, cudowne i często jeszcze bardziej tajemnicze, niż kiedykolwiek się spodziewał. Przemierzając jego przestrzeń od mózgu do dolnych partii i od pierwszych do ostatnich chwil życia, ujawnia, że stanowimy przykład zadziwiającej historii sukcesu. A opowieść o tym, jak próbowaliśmy zapanować nad własna biologią i powstrzymać choroby, jest pełna wielu zapomnianych bohaterów, zdumiewających anegdot i niezwykłych faktów.

Ta oszałamiająca ilustrowana edycja ożywia historię dzięki setkom historycznych i nowoczesnych ilustracji i fotografii. Nieskończenie fascynująca, pochłaniająca bez reszty i wyczerpująca lektura, obowiązkowa instrukcja obsługi człowieka to Bryson w najlepszym wydaniu.

 

Krótko po męsku
Adam Szulc

Stron: 284
Format: 145x205mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda

Trzecia część trylogii Adama Szulca o fryzjerstwie męskim.

Pierwsza z nich odnosi się do szyldu nad zakładem fryzjerskim. „Fryzjer Męski”, bo o nim mowa otwiera nam drzwi do kosmosu fryzjerskiego świata. Druga to „Następny Proszę!”- klient po wejściu rozsiada się wygodnie w poczekalni i jest takimi słowami proszony przez barbera na fotel. Trzecia „Krótko po Męsku” to już konkret- samo strzyżenie- najczęstsza prośba klienta siedzącego na fotelu. Tak słyszymy od nich – proszę dziś krótko po męsku. „Krótko Po Męsku” to część trzecia i ostatnia, która niejako ma zamykać rozpoczęte wątki zarazem prowadząc czytelnika przez barwny świat tradycyjnego fryzjerstwa męskiego. Oprócz tego zwrot krótko po męsku może być zwartym sygnałem, że treść znajdująca się w książce jest napisana w sposób konkretny i po męsku. Tak jest w istocie. Ale oprócz zawodowych porad „jak ciąć”, i jaką fryzurę wybrać najlepiej wydobywała naszą osobowość, w książce znajdziemy opowieści autora o jego ulubionych miastach, muzyce, bo Adam Szulc jest nie tylko znakomitym barberem, ale także muzykiem, pasjonatem historii i turystyki.

Rozdział „Historia brytyjskich barber shopów” to również nawigacja w stronę historii z poprzedniego tomu o amerykańskich zakładach. Ten rozdział brytyjski jest bardzo dokładny, bardzo nowatorski i osadzony w dziesiątkach angielskich źródeł, rozmów i spotkań. Jest w nim specjalny dział o wpływie subkultur na rozwój fryzjerstwa męskiego w UK z opisem zespołów i zdarzeń związanych na linii muzyka- fryzury. Ten temat nigdy nie był analizowany w takiej skali. Ponadto w książce bardzo atrakcyjny rozdział „Ciekawostki” - to dziesiątki zabawnych albo strasznych albo interesujących ciekawostek i anegdot związanych z włosami i zakładami fryzjerskimi dla mężczyzn.

 

Pisarz wobec nicości i kłamstwa. Szkice o twórczości Bronisława Wildsteina
Wiesław Ratajczak (red.)

Stron: 200 (+ kolorowa wkładka 8 str.)
Format:140x205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka

Twórczość literacka Bronisława Wildsteina w pewnym sensie pozostawała dotąd w cieniu jego działalności publicznej, tak istotnej dla polskiej historii ostatnich kilku dziesięcioleci.Zamieszczone w tej książce szkice historyków literatury i krytyków ujmują wielowątkową, artystycznie i tematycznie doniosłą, wyjątkową w kontekście współczesnej kultury i nawiązującą interesujące dialogi z przeszłością prozę pisarza. Czytając studia o twórczości, uzupełnione jej fragmentami i rozmową z autorem, dojść można do wniosku, że Wildsteina interesuje przede wszystkim kwestia nieustannie zagrożonej i konsekwentnie bronionej wolności człowieka i suwerenności Polski.

Polecamy!


Zysk i S-ka Wydawnictwo
ul. Wielka 10
61-774 Poznań

 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.