Prezentujemy wiosenne premiery wydawnictwa Media Rodzina

Prezentujemy wiosenne premiery wydawnictwa Media Rodzina

Wśród najświeższych tytułów wydawnictwa Media Rodzina znajdują się: potężne, interdyscyplinarne opracowanie Roberta Sapolskyego o ludzkich zachowaniach, kilka sympatycznych tytułów dziecięcych, wiosenna i długo oczekiwana, gorąca kontynuacja serii Young Adult oraz nowa powieść Agnieszki Bednarskiej, którą czyta się jednym tchem!


PSYCHOLOGIA

Robert M. Sapolsky,

Zachowuj się. Jak biologia wydobywa z nas to, co najlepsze i to, co najgorsze


Przełożył Piotr Szymczak
Strony: 1008
Format: 14,5 x 20,5 cm
Oprawa: twarda
Sugerowana cena det. brutto: 79 zł
ISBN: 978-83-8008-827-6

Znakomita, kompleksowa publikacja amerykańskiego biologa i neurologa, Roberta Sapolsky’ego, o motywach ludzkiego zachowania. Autor zabiera czytelnika w zdumiewającą podróż, przedstawiając interdyscyplinarne spojrzenie na ludzkie postępowanie z perspektywy naukowej. W fascynujący sposób tłumaczy nasze codzienne doświadczenia. Książka ma pomysłowy układ: poczynając od chwili, w której zachowaliśmy się tak, a nie inaczej, cofamy się w czasie, aby warstwa po warstwie ukazać kolejne przyczyny naszego postępowania.

Od reakcji w ułamku sekundy zachodzących w mózgu i układzie nerwowym, przez interakcje hormonalne, doświadczenia dorastania, dzieciństwa czy rozwoju płodowego.
Autor rzuca nowe światło na takie zjawiska, jak rasizm, traumatyczne dzieciństwo, moralność czy wolna wola. Pokazuje także, jak skuteczniej dążyć do pojednania i trwałego pokoju.
„Zachowuj się” to niespotykane osiągnięcie: książka mądra, głęboko ludzka, często bardzo zabawna, która nas uczy człowieczeństwa.


DLA DZIECI

Tomasz Samojlik, Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik
Ilustrował Tomasz Samojlik

Strony: 24
Format: 19,2 x 19,2 cm
Oprawa: miękka
Sugerowana cena det. brutto: 7,90 zł
ISBN: 978-83-8008-917-4

W tym tomiku serii Żubr Pompik. Wyprawy żubrza rodzinka tradycyjnie odwiedza kolejne fascynujące miejsce. W Roztoczańskim Parku Narodowym Pomruk przejmuje inicjatywę.
Chce, żeby zwiedzanie odbyło się według jego planu - żubry mają zaczepić tubylca, poprosić go o pokazanie największej okolicznej atrakcji, a potem odpoczywać do woli. Rach, ciach, bach i załatwione.

Z początku wszystko idzie po jego myśli, ale wkrótce okazuje się, że ich przewodnik, konik polski, to bardzo wytrwałe zwierzę...

Tomasz Samojlik, Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 21. Poroże jelenia
Ilustrował Tomasz Samojlik

Strony: 24
Format: 19,2 x 19,2 cm
Oprawa: miękka
Sugerowana cena det. brutto: 7,90 zł
ISBN: 978-83-8008-918-1

Kolejny tomik serii Żubr Pompik. Wyprawy o sympatycznym żubrze zwiedzającym z rodziną polskie Parki Narodowe. Żubrza rodzina dociera do Gór Świętokrzyskich. Tam spostrzegają jelenia, który
dość dziwnie się zachowuje-pręży się i pozuje, dumnie prezentując poroże. Żuberki są pod wrażeniem, ale jeleń nie poświęca im zbyt wiele uwagi. W dodatku niechcący obraża Polinkę, co uruchamia ciąg zabawnych wydarzeń.


Jørn Lier Horst, Operacja Rower
Tlumaczyła Katarzyna Tunkiel

Strony: 104
Format: 15 x 20,5 cm
Oprawa: twarda
Sugerowana cena det. brutto: 22,90 zł
ISBN:  978-83-8008-915-0


To już 16 książka z bestsellerowej serii „Operacja…” o przygodach Biura Detektywistycznego nr 2. Tym razem w tajemniczy sposób zaczynają znikać rowery. Łupem pada też rower Olivera.
Zgłoszenie na policję tych kradzieży nie wzbudza tam szczególnego zainteresowania. Do dzieła przystępuje więc trójka naszych wspaniałych detektywów: Tiril, Oliver oraz pies Otto.
Czy uda im się skojarzyć fakty i wpaść na trop? Czy Oliver odzyska rower?

Trzymająca w napięciu akcja, mnóstwo zagadek dla czytelników oraz świetne ilustracje to gwarancja wyśmienitej lektury.


DLA MŁODZIEŻY

Carina Bartsch, Wiosna koloru Słońca
Tłumaczyła Emilia Kledzik

Strony: 448
Format: 13,5x20,5 cm
Oprawa: miękka
Sugerowana cena det. brutto: 34.9
ISBN: 978-83-8008-884-9


Trzecia (po Lecie koloru wiśni i Zimie koloru turkusu) część elektryzującej historii o burzliwej miłości Emely i Elyasa. Mogłoby się wydawać, że najtrudniejsze już za nimi – wyznali sobie miłość i zdecydowali, że chcą być razem. Nic bardziej mylnego: na drodze zakochanych wyrastają kolejne przeszkody. Jak ułożą się pierwsze miesiące ich związku? Czy będą umieli sobie bezgranicznie zaufać? Jak przyjaciele zareagują na szczęście Emely i Elyasa? Wiosna koloru słońca iskrzy się dowcipnymi, tak uwielbianymi przez czytelniczki, pojedynkami słownymi i bliskością tej pary młodych ludzi.

Poprzednie tomy:

Lato koloru wiśni
Zima koloru turkusuLITERATURA OBYCZAJOWA

Agnieszka Bednarska,
Piętno Katriny


Strony: 450
Format: 13,5 x 20,5 cm
Oprawa: miękka
Sugerowana cena det. brutto: 39,90 zł
ISBN: 978-83-8008-757-6

„Wszystko to, co w historii, którą właśnie zamierzasz przeczytać, jest najbardziej mroczne, przerażające i nieprawdopodobne, to fakty” – tymi słowami autorka wprowadza czytelnika w klimat swojej mglistej, fascynującej powieści z pogranicza jawy i snu.

Huragan Katrina spustoszył stany Luizjana i Missisipi w sierpniu 2005 roku, pozostawiając po sobie nie tylko straty materialne, zrujnowane domostwa i wypłukane przez wielką wodę cmentarze, lecz także traumę w psychice ludzi, którzy go przeżyli. Do miejscowości doświadczonej huraganem przyjeżdża dziewczyna z Polski. Ucieka przed trudnymi przeżyciami, ale w Norco Valley nie czeka na nią sielanka, podobnie jak na pewną rodzinę, która osiedla się w tajemniczym domostwie.

 
Najnowsza, trzymająca w napięciu, powieść Agnieszki Bednarskiej ukazuje się w beletrystycznej serii Gorzka Czekolada.


www.mediarodzina.pl
Media Rodzina Sp. z o.o. | ul. Pasieka 24 | 61-657 Poznań
tel. 61 827 08 50

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.